Vatan Bilgisayar'ın Asus Israrı

Tuncay Güven

Kilopat
Daha fazla  
5 gün önce Vatan Bilgisayar'dan bir PC topladım. Arkadaş bu ne ya adamlara MSI GTX970 Gaming 4G alacağım diyorum, yok Asus al diyor. Anakart MSI Z97 Gaming 7 alacağım diyorum yok Asus al. Adamlar resmen Asus'un distribütörlüğünü yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Parayı verecek olan sensin. Sen hangisini almak istiyor isen onu al. Onların ısrarına pek kulak asma. Bu kadar ısrar etmeleri pek normal değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana yine Asus önermişler. Ne zaman notebook bakmaya gitsem direk buyurun deyip HP reyonuna götürüyorlar. :)

@Tuncay Güven Merhaba hocam bildiğim ve incelediğim kadarıyla VatanBilgisayar, Gold, TeknoSA vs. çalışanları kendilerine verilen reyonlardaki ürünleri sattıklarında ürün başına prim alıyorlar. Sanırım oradaki arkadaşın aylık kotası tamamlanmış değil bu yüzden size ASUS satmak istemiş aslında benim fikrimce ASUS güvenilir ve kaliteli bir marka size yine iyi bir marka önermişler.

Size tavsiyem oradaki arkadaşları taşlamaktan vazgeçin arkadaşlar. Eğer kızacak biri varsa oda onlara düşük maaş verip "bu ürünü satacaksın!" diye dayatanlara kızın çalışanlar 3-5 kuruş daha kazanabilmek için mecburen kendi satış kotalarını doldurmak zorundalar.

Döve döve satacak değiller ya. "Size ne kardeşim, parayı verecek siz misiniz?" der istediğini alırsın. Ancak bilgisiz kullanıcıları kolayca manipüle edebilirler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı