Vatan bugünkü saçma iş görüşmesi

onurlu sorular

Hectopat
Arkadaşlar, bu dün bugün saat 2 için sözleştik gittim ilk forum dolduttular beklettiler 5 kişiydik. Sıra ile aldılar bilgisayardan görüştük görüşme sonunda bana bekleyin dediler bekledim sonra mağazada yetkili olmadıgı için saat 6'da gelebilir misiniz dediler, tamam dedim. Bugün saat 6'da oradaydım. İçeri girdim form doldutturan kişiyi buldum yetkilinin odasına götürdü bir yetkili daha geldi sorular sordu o kadar saçma ki sorular şunlar: İletişimi sever misiniz? Sosyal misiniz? Telefonunuzda kaç kişi kayıtlı? Bilgisayardan anlarım diyorum, yazılımı severim ilgim var diyorum bilgisayarda oynar mısınız oyun diyor. Yetkililerin bir bilgisi yok sanki iki kanka orayı kapatmış. İsterse alıyor isterse atıyor. Bana daha önce iş görüşmesi yaptınız mı diye soru soruyor hangi firmalar diye soruyor CSS, HTML öğrenmeye çalıyorum diyorum burası yazılım şirketi değil diyor. Biliyorum dedim, daha önce satış yaptınız mı dedi internetten yaptım dedim ileriki hedefleri soruyor yazılımda ilerlemek istiyorum diyorum. İstiyor ki ömür boyunca satış danışmanı olayım. Neyse böyle geçti hafta içi arayacaklarını söylediler olumlu ya da olumsuz. Yeminle adamların hiçbir bilgisi yok nasıl yetkili olmuşlar anlamadım. Buradan birini göndersen daha fazla hak eder herhalde. Bunu merkez görüyor mu acaba?

Sorular size normalin dışında gelmiş olabilir ama saçma demek biraz yanlış olabilir. Telefonunda kaç kişi var gibi sorularla ne kadar sosyal olduğunuzu ölçmeye çalışmışlar (çok başarılı bir yöntem değil tabi ki). Yazılımla ilgilendiğinizi söylemeniz pek iyi bir şey olmamış. Yarın bir gün biz bunu eğittikten sonra yazılım bilgisini geliştirirse gidebilir gibi bir algı oluşturmuşsunuz. Zamanında ben de böyle hatalar yaptım. Yapacağınız işi gerçekten istediğinizi, yanıp tutuştuğunuzu gösterecek şekilde konuşun. Gerçekten öyle olmasa bile. Mesela; insanlarla iletişim kurmayı seviyorum, ikna kabiliyetim yüksek, insanları ikna etmeyi bir mücadele olarak görüyorum ve başarılı olduğumda bu beni tatmin ediyor ve donanım konusunda bilgiliyim/bilgi verebilirim deseydiniz daha başarılı bir iş görüşmesi geçirebilirdiniz. Unutmayın, bir nevi yapacağınız işe göre kendinizi karşı tarafa satmaya çalışacaksınız.

Sorular normal, müşterileri tanıyıp ihtiyaçlarına uygun ürün satıp satamayacağını anlamaya çalışıyorlar. Yazılım dillerinden falan bahsetmen gereksiz olmuş, bunun için IT departmanına başvuru yapman gerekir.

Vatan'ın insan kaynaklarına başvurduğunda da mı yazılım konusu açacaktın mesela? Biraz buna benziyor.

Sorular normal, müşterileri tanıyıp ihtiyaçlarına uygun ürün satıp satamayacağını anlamaya çalışıyorlar. Yazılım dillerinden falan bahsetmen gereksiz olmuş, bunun için ıt departmanına başvuru yapman gerekir.

Vatan'ın insan kaynaklarına başvurduğunda da mı yazılım konusu açacaktın mesela? Biraz buna benziyor.

Beyler bu ikici baş vurmam 4 ay önce de başvurmuştum Skype'den görüşmeden sonra yolcu etmişlerdi bugün o 4 kişiyide yolcu ettiler bana kal dediler. 4 ay öncede ve bu günki konuşanlarda sizin bahsettikleriniz gibiydi ikna satış falan fakat mesele o değil ne arıyorlar bu gün gelenler arasında mühendislik okuyan vardı inşaat madem alakalı değil ne çağrıyorlar o zaman
Aramayacaklar, üzgünüm.
Çok da fifi

Okuduğun bölümle alakası yok ki. İletişimin nasıl, ürün pazarlama kabiliyetin nasıl vsvs bunlar önemli. Satış yapamadıktan sonra yapay zeka uzmanı olsan da değerin yok. Umarım ararlar.
Beyler bu ikici baş vurmam 4 ay önce de başvurmuştum Skype'den görüşmeden sonra yolcu etmişlerdi bugün o 4 kişiyide yolcu ettiler bana kal dediler. 4 ay öncede ve bu günki konuşanlarda sizin bahsettikleriniz gibiydi ikna satış falan fakat mesele o değil ne arıyorlar bu gün gelenler arasında mühendislik okuyan vardı inşaat madem alakalı değil ne çağrıyorlar o zaman

Çok da fifi

Yeni konular

Geri
Yukarı