Vatan Computer vs Media Martk müşteri memnuniyeti

Myk61

Hectopat
Dün bozulan 2. monitörümün yerine bir monitör almak üzere Vatan Bilgisayar'a gittim. Daha önce de İtopya'dan bir monitöe alıp memnun kalmadığımdan dolayı iade etmiştim. Web'den alınca 14 gün koşulsuz iade hakkımız bulunuyor ama mağazadan alınınca ürün ayıplı olmadığı sürece böyle bir hak yok sanırım. Mağazalar 1 ölü Pixel'i ayıplı sayıyorlar mı bilmiyorum.

Beğendiğim monitörün düğmesine basıp menüsüne girerek renk ayarlarına bakmak istediğim sırada tüm monitörlerin görüntüleri gitti. Orada bir "kim dokunuyor bu monitörlere" azarı işittim.

Hiç dokunmadan sadece gözle muane edip alınacaksa webden almak daha mantıklı.

Daha sonra beğendiğim monitörü gösterip, burada test etmek istediğimi söyledim ancak bana söylenen "sadece fişe takarız görüntü gelirse tamamdır".

Ben ısrarla ölü pixel testi yapmak istediğimi söylesem bile maalesef hiç oralı olunmadı.

Baktım ki burada paramla rezil oluyorum çıktım mağazadan.

MediaMarkt'e gittim orada bir çalışandan yardım istediğim, aynı şekilde ona da test etmek istediğimi söyledim. Bana artı işlemler gibi bir stand gösterdi. Monitör kutusunu alıp oraya gittik, standdaki arkadaş sağ olsun istediğim testleri sağlayıp monitörü teslim etti. Gönül rahatlığı ile alıp eve gittim.

Demem o ki, artık bu tür alışverişlerimde Vatan'ı tercih etmemeye karar verdim. Çalışanları ürün satmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Halbuki biraz güler yüz biraz ilgi ile 2800TL'yi kaçırmayacaktılar.

Media Markt'dan aldığım kulaklık bozulduğunda garantiye yollamak için oraya gittim, kargo parası istediler:D Zaten 30 40 TL bir kulaklık olduğu için göndermektense yeni kulaklık aldım.

Açıkcası vatan bilgisayarda da ürünleri test edebiliyorsunuz. Bunu tüm vatan mağazalarına yıkmak haksızlık olur. Çünkü daha önce ben de oradan monitör aldım, her türlü ölü piksel, ışık sızması vs testlerini beraber yaptık.

Açıkcası vatan bilgisayarda da ürünleri test edebiliyorsunuz. Bunu tüm vatan mağazalarına yıkmak haksızlık olur. Çünkü daha önce ben de oradan monitör aldım, her türlü ölü piksel, ışık sızması vs testlerini beraber yaptık.
Bende daha önce vatandan monitör aldım ve test ettim ancak ozaman orada bir arkadaşım çalışıyordu o yardımcı oldu.

Bu durum sadece bana denk gelen mutsuz 2 çalışandan dolayı da olabilir. Ancak benim deneyimim bu şekilde oldu.

Bazı şubelerdeki çalışanlar gerçekten insanı hayattan soğutabiliyor ancak bu şubeden şubeye değişen bir durumdur diye düşünüyorum şahsen Bursa'da vatan bilgisayardan yöne bir sıkıntı yaşamadım.

Hocam bende de tam tersi bir durum meydana geldi. Logitech kulaklıklarla hep problem yaşamıştım, Vatan Bilgisayar bana direk yardımcı oldu. Ancak benzer durumu MediaMarkt'ta göremedim.

MediaMarkt fiyat konusunda cidden yardımcı oluyor ben daha çok seviyorum. Vatan gibi gidip satmssı gereken dandik markayı önermiyor, ya da ben denk gelmedim. Müşteri memnuniyeti açısından MediaMarkt'ta Vatan'da bir kısımda patlıyor bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı