Vatan monitör iadesi

Iveguts

Kilopat
Vatan Bilgisayar'dan yaklaşık 20 gün önce monitör almıştım kullanma fırsatım çok olmadı ve ışık sızması var rahatsız ediyor. Şimdi iade etmek istesem kabul ederler mi? Ya da garantiye yollasam ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
14 gün geçtiği için iade kabul etmezler. Garantiye yollarsanız ışık sızmasının şiddetine göre kabul ederler veya geri yollarlar. Çok rahatsız etmiyorsa kullanmaya devam edin.

14 gün geçtiği için iade kabul etmezler. Garantiye yollarsanız ışık sızmasının şiddetine göre kabul ederler veya geri yollarlar. Çok rahatsız etmiyorsa kullanmaya devam edin.
Aşırı bi sızma yok ama gözüme bi kere battımı sürekli gözüm oraya gidiyor.
20 günde ışık sızması mı olur? Marka ve modeli paylaşırsanız insanlar bu monitörü satın almaz.
MSI Optix 274R

Aşırı bi sızma yok ama gözüme bi kere battımı sürekli gözüm oraya gidiyor.

MSI Optix 274R
Aşırı sızma yoksa servis bunun kabul edilebilir ölçüde olduğunu söyleyip geri yollayacaktır. Kaybettiğiniz zamana değmez. Göz alışıyor bir süre sonra, merak etmeyin. Aynı şey ölü piksel için de geçerli. Sadece ışıklar kapalıyken karanlık sahnelerde biraz belli oluyorsa dert etmeyin. Günlük kullanımda farkına varmıyorsunuz.

Aşırı sızma yoksa servis bunun kabul edilebilir ölçüde olduğunu söyleyip geri yollayacaktır. Kaybettiğiniz zamana değmez. Göz alışıyor bir süre sonra, merak etmeyin. Aynı şey ölü piksel için de geçerli. Sadece ışıklar kapalıyken karanlık sahnelerde biraz belli oluyorsa dert etmeyin. Günlük kullanımda farkına varmıyorsunuz.
Benimki IPS Glow muş sanırım Işık Sızmasıyla aynı şey değilmiş. Ne farkı var tam anlamadım. Genelde gece kullandığım için sıkıntı oluyor.

Benimki IPS Glow muş sanırım Işık Sızmasıyla aynı şey değilmiş. Ne farkı var tam anlamadım. Genelde gece kullandığım için sıkıntı oluyor.
Glow açı değiştirdiğinizde değişir, sızma ise açıdan bağımsız şekilde sızar. Glow ise zaten normal bir durum, endişelenmenize gerek yok.

Glow açı değiştirdiğinizde değişir, sızma ise açıdan bağımsız şekilde sızar. Glow ise zaten normal bir durum, endişelenmenize gerek yok.
Açı değiştirdiğimde değişiyor hatta yandan baktığımda görünmüyor nerdeyse ama monitöre kim yandan bakmak ister ki? Geceleyin baya rahatsız edici oluyor.

Açı değiştirdiğimde değişiyor hatta yandan baktığımda görünmüyor nerdeyse ama monitöre kim yandan bakmak ister ki? Geceleyin baya rahatsız edici oluyor.
IPS panelin yapısı gereği bu kaçınılmaz oluyor hocam. Tam karşınıza ayarlayın ve monitörden 50-60cm uzakta durun. Kafaya takılacak bir durum değil, bir süre sonra artık gözünüz alışıyor ve görmüyorsunuz bile. Ben bu sebeple 5 monitör değiştim ama hepsinde aynıydı, VA panelde o problem pek olmuyor ama VA panelde de oyunlarda ghosting oluyor. QLED paneller yaygınlaşmadan bu sorun çözülmeyecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı