Vatan Zenfone 3 cihazını iade eder mi?

yok gibin bisi

Hectopat
Makaleler
1
Cihazı 2 kere aynı sorundan dolayı servise yolladım. 2 kere aynı hatadan yolladılar. Müşteri hizmetlerinde ki eleman aynı sorun devam ederse getirin. İade veya hediye veririz dedi. Ben direk paramı almak istiyorum. Böyle bir avantajım var mı? Yoksa hediye mi verecekler? İyi forumlar.

Cihaz 3.kez servise gider ve tekrar onarılamazsa ürün ayıplı mal olur ve satıcıdan ürünün parasını iade alabilirsiniz. Tüketici hakem heyetine de başvurabilirsiniz eğer parasını iade etmezlerse.

Para iadesi vereceğini sanmıyorum. Aldığınız fiyat kadar kupon veriyorlar, onu 1 yıl içinde istediğin şekilde harcayabiliyorsun. Ordan sıfır bir ekran kartı vs. ürün alıp satarak nakite çevirebilirsiniz ama arada biraz kaybınız olacaktır.

Arkadaşın dediği gibi aynı sebeple görülen 3. servis sonucu sorun devam ederse ürün ayıplı olur. Bunun sonucunda garantiden ya ürünün bir sıfır versiyonu veya bir üst versiyonu ya da ürünün ücreti iade edilir. Hediye çeki gibi durumlarda bence mağazadan anlık alacağız bir şey yoksa kesinlikle kabul etmeyin ücreti iade etmezseler tüketici hakem heyetine rahatlıkla başvurma hakkınız var.

Yarın tekrar yollayacağım, ürün elime ulaştığı zaman sorun devam ederse iade hakkım oluyor yani değil mi?
Tüketici olarak haklarınız var ancak bunları kullanabilmek size kalmış. Çoğu zaman en az zararla işin içinden çıkmaya çalışırlar. Haklarınızı bilip ona göre hareket ederseniz zarar etmezsiniz diğer türlü istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir.

Hocam peki servis raporunda ne yazıyor ? Üründe arıza bulunamadı mı yoksa tamir edildi gibi bir şey mi yazıyor ? Servis arıza bulunamadı diye bir yazı göndersede 3 kez servise gidince satıcı değiştirmek zorunda mı ?

Hocam peki servis raporunda ne yazıyor ? Üründe arıza bulunamadı mı yoksa tamir edildi gibi bir şey mi yazıyor ? Servis arıza bulunamadı diye bir yazı göndersede 3 kez servise gidince satıcı değiştirmek zorunda mı ?
Güncel tüketici hakları için sıkça sorulan sorular belgesi var. Bu belge ile çoğu soruya cevap bulabilirsiniz.

İyi günler arkadaşlar, cihazı verdim hediye çeki verdiler. Üzerine azıcık daha katıp A7 2018 alacağım destekkeriniz için teşekkür ederim. 2000-2200 bandında ki cihaz tavsiyelerine açığım fakat Zenfone almayın aldırmayın mağdur olur, paranız ile rezil olursunuz. İyi forunlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı