Vatanbilgisayar-OEM Zotac RTX 3060 vs ASUS RTX 3060 sistem

Mevcut seçilmiş kasalar güç kaynaklarından dolayı çok iyi değil diye düşünüyorsunuz sanırım. Dediğiniz gibi kasa değişikliği gerekli duruyor.

Kasalar kalitelimi orasını bilmiyorum fakat PSU'lar güven verici değil açıkçası. Değişmesi lazım yoksa en küçük bir sorunda bile sistem çöp olabilir diye düşünüyorum.

Kasalar kalitelimi orasını bilmiyorum fakat PSU'lar güven verici değil açıkçası. Değişmesi lazım yoksa en küçük bir sorunda bile sistem çöp olabilir diye düşünüyorum.
Peki siz 2 üründen birini alacak olsanız hangisini alırdınız? Ona göre önerdiğiniz kasa değişikliği ile beraber, belirttiğiniz ürünü alacağız. Çok performans farkı olmadığı kesin ancak fikrinizi merak ettim.

Peki siz 2 üründen birini alacak olsanız hangisini alırdınız? Ona göre önerdiğiniz kasa değişikliği ile beraber, belirttiğiniz ürünü alacağız. Çok performans farkı olmadığı kesin ancak fikrinizi merak ettim.

Alıcının kararına kalıyor fakat ben olsaydım üsttekini alırdım.

Alıcının kararına kalıyor fakat ben olsaydım üsttekini alırdım.
Kusura bakmayın zamanınızı da alıyorum ama bu konuda atılmış bir başka sistemi nasıl değerlendirirsiniz?

Kusura bakmayın zamanınızı da alıyorum ama bu konuda atılmış bir başka sistemi nasıl değerlendirirsiniz?

Vatan'a göre gayet iyi görünüyor. Tek eksisi sanırım PSU ve kasaları. Alıp kasa ve PSU'yu satıp daha iyisi alınacaksa düşünülebilir daha performanslı olur attıklarınızdan.

@Rias_Gremory dostum linkini atmış olduğum sistemi zaten Vatan Bilgisayar satıyor, bence önce bir iyice bak ona göre yorum yap ya da yapmayıver...

@YalnizShaxo RX 6600 alın geçin fiyatı zaten daha uygun performansı 3060 8 GB ile benzer zaten 1080p de oynayacağınız oyunlara 8 GB VRAM yeter. Yani kısacası RX 6600 tek geçerim hele ki harici olarak aldığınız için kesinlikle RX 6600.

@Çınar Yüksekkaya evet doğru tahmin etmişsiniz, daha açık konuşmalıydım. RX 6700 > RTX 3060.

Son düzenleme:
İkisinde tek farklı olan kasa ve ekran kartının modeli. Gözümden kaçan bir şey yoksa eğer.
Ekran kartı markalarında fark eden tek şey soğutma yani istisna.
İkisi de aynı performansı verecektir değişen tek şey kasadan ötürü görüntü olacaktır.
Hocam anakart modelleri farklı, ayrıca anakartlar giriş seviyesi o yüzden alınmaz ikiside onun dışında sistem güzel.

Size önerim bu sistemler olacaktır.

işlemci düşük olabilir ama 13. nesile kadar soket yapısı aynı olduğundan sorun yaratacığını sanmam ilerde güncellersiniz. Bu sistemde ekran kartı RTX 3060'a göre daha iyi.

Bu sistemde alınabilir,zaten üstte önerdiğim sistemde güzel ama şuan 12100F 11400F'e meydan okuyabilecek bir işlemci.

Her 2 sistemde de RX 6700 bulunmakta inceleme videolarına bakabilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun.

Geri
Yukarı