Vatanbilgisayar vs Sinerji

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Bilgisayar alacağım. Parçalarımı seçtim. Vatan bilgisayarda 5117TL Sinerjide 4950TL fiyat çıkıyor. Arada 167 TL fark ve sizce çok daha güvenilir olan vatan'dan mı yoksa sinerji'den mi almalıyım? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence vatandan almalısın, 150 TL fark için riske atmaya değmez. Ha sinerjiye kötü güvenilirliği sıfır bir firma demiyorum lakin Vatandan alırsanız en ufak sorununuzda gidip garantiye verebilirsiniz, sistemi orada toplattırıp orada çalıştırdıktan sonra eğer sorun çıkarsa toplamada kullanıcı hatası olmuş yok işte şu parça kırılmış falan denilip parçanız boşa gitmez, diyelim ki içinize sinmedi ekran kartınız o zaman değişim talebinde bulunabilirsiniz.

Size kendi başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum, olayın içinde Vatan falan yok ama amacım bilindik firmaların teknik desteği ile ilgili.
Bundan birkaç ay önce bilgisayarıma Razer ekipman almaya karar vermiştim klavye mouse vb, internetten ucuza mı alsam yoksa Teknosadan bi 50 TL daha katıp mı alsam diye düşünüp Teknosadan aldım. Aradan birkaç ay geçti benim fare kendi kendine bozuldu, internetten baktığımda aynı üründe bu sorunu yaşayan onlarca kişi gördüm. Hemen aldığım yere gittim durumu bildirdim bana yardımcı oldular, parçayı aldılar ve form doldurmaya başladılar sorun nedir vb. gibi sorular sordular ve garantiye gönderim talebine de "Değişim" yazdılar. İşlemler tamamlandı ben evime döndüm, 15 gün sonra yenisi o bayiye gelmişti. Şimdi ben bu ürünü internetten satın almış olsaydım kargo ile garantiye yollayacaktım ve üstüne kargo parası verecektim, teknik servis ürünün kullanıcı hatası olduğunu düşünüp geri yollayabilirdi. Yani oradaki kişilere ben sorunumu dile getirip o forma değişim için gönderildi yazılmasaydı ben şu an bozuk faremle duruyor olabilirdim.

Özete gelirsek direkt yüzyüze konuşabileceğiniz, sıkıntılarınızı dile getirebileceğiniz bir firmadan alışveriş yapmak herzaman daha iyi...

Şimdi ben bu ürünü internetten satın almış olsaydım kargo ile garantiye yollayacaktım ve üstüne kargo parası verecektim, teknik servis ürünün kullanıcı hatası olduğunu düşünüp geri yollayabilirdi.

Söylediklerinize alıntı yaptığım kısım haricinde kesinlikle katılıyorum. Katılmadığım kısım ise, tüketici haklarının korunmasına yönelik son yasa tasarısında, tüketici satın aldığı ürün ile ürünün garantiye gitmesine sebep olacak şekilde bir arıza veya hasarla karşılaşırsa kargo bedelini garantiyi sağlayan firma ödemekle hükümlüdür.Alın size süper bir kafa ayarı konusu.

Bunun haricinde Sinerji gibi firmaların ürüne göre avantajları vardır. Mesela i5 6500 işlemci almak istiyoruz. Bu işlemcinin taksitsiz fiyatı Vatan Bilgisayar'da 772 lirayken Sinerji'de 705 lira. Vatan Bilgisayar bu ürünlere taksit yaparken fiyatını değiştirmiyorken Sinerji taksitli fiyata zam uygulamakta fakat taksitli fiyatı ve kargo ücretiyle birlikte Vatan Bilgisayar'daki fiyatını geçtiği çok nadir geçmekte. Karttan tek çekim yaptığınızda Sinerji daha avantajlı.

Öte yandan MSI B150M Bazooka anakart Vatan Bilgisayar'da yaklaşık 335 lira iken Sinerji'de 324 lira. Fakat Vatan Bilgisayar bu anakart için taksite zam uygulamazken Sinerji en az 6 lira kargo ücreti talep etmekte ve taksitli alımlarda ek zam uygulamakta. Bu gibi durumlarda tercihi tüketicinin alım gücü belirlemekte. Eğer arada verdiğim işlemci örneği gibi yaklaşık 50 liralık bir fark yoksa Vatan Bilgisayar gibi mağazalar daha tercih edilesi bir seçenektir. Tavsiyem Vatan Bilgisayar'a gidildiğinde alacağımız ürünü bilerek gitmektir. Çünkü satış danışmanının sizi yanlış yönlendirmesi olağan birşey.

Söylediklerinize alıntı yaptığım kısım haricinde kesinlikle katılıyorum. Katılmadığım kısım ise, tüketici haklarının korunmasına yönelik son yasa tasarısında, tüketici satın aldığı ürün ile ürünün garantiye gitmesine sebep olacak şekilde bir arıza veya hasarla karşılaşırsa kargo bedelini garantiyi sağlayan firma ödemekle hükümlüdür.Alın size süper bir kafa ayarı konusu.

Bunun haricinde Sinerji gibi firmaların ürüne göre avantajları vardır. Mesela i5 6500 işlemci almak istiyoruz. Bu işlemcinin taksitsiz fiyatı Vatan Bilgisayar'da 772 lirayken Sinerji'de 705 lira. Vatan Bilgisayar bu ürünlere taksit yaparken fiyatını değiştirmiyorken Sinerji taksitli fiyata zam uygulamakta fakat taksitli fiyatı ve kargo ücretiyle birlikte Vatan Bilgisayar'daki fiyatını geçtiği çok nadir geçmekte. Karttan tek çekim yaptığınızda Sinerji daha avantajlı.

Öte yandan MSI B150M Bazooka anakart Vatan Bilgisayar'da yaklaşık 335 lira iken Sinerji'de 324 lira. Fakat Vatan Bilgisayar bu anakart için taksite zam uygulamazken Sinerji en az 6 lira kargo ücreti talep etmekte ve taksitli alımlarda ek zam uygulamakta. Bu gibi durumlarda tercihi tüketicinin alım gücü belirlemekte. Eğer arada verdiğim işlemci örneği gibi yaklaşık 50 liralık bir fark yoksa Vatan Bilgisayar gibi mağazalar daha tercih edilesi bir seçenektir. Tavsiyem Vatan Bilgisayar'a gidildiğinde alacağımız ürünü bilerek gitmektir. Çünkü satış danışmanının sizi yanlış yönlendirmesi olağan birşey.
Ürün kullanıcı hatası olsa bile kargoyu garanti mi karşılıyor? Telefonun ekranı kırıldı diyelim o zaman geçerli mi?

Açıkçası çokta fiyat farkı yok fakat illaki o farkı ödemem dersen sinerjide sıkıntı olacağını sanmam.

Değişim ücretini ödeyecek kullanıcı, orjinal değişim olması için garantiye gönderilen ürünlerde nasıl oluyor?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı