Vatan'dan 10000 TL'ye Bilgisayar Toplama

Ekran kartlarında RTX 2070 Ventus modele bir tık görsel katmak istediğinizde model az olduğu için Gaming ekleyebiliyorsunuz ki arada 450 TL oynuyor.
Bellekler konusunda zaten insanları nasıl köşeye sıkıştırdıklarını da örnekledim.
Kasa ve güç kaynağı konusunda da art niyetli denecek kadar az model ve yüksek fiyat söz konusu. Yani bütçeniz ziyan olsun da nasıl olursa olsun zihniyetiyle satış yapıyorlar. Durumunuzu anlıyorum fakat paranızı ziyan ettiğiniz gerçeğini değiştirmiyor.
Yol göstereceğine inandığım, ben olsam ne yapacağıma dair bilgiler vermeye çalıştım. O firmadan paranızın karşılığı ile çıkmanız mümkün olmasa da umuyorum en az zararla alınabilecek en iyi sistemi alırsınız, hayırlısı olsun.
9000 TL bütçe ile bana ulaşamadığı için Vatandan 1050 Tİ ekran kartlı sistem alıp çıkmış tanıdığım var, söylediğim bir çok şey deneyimle sabittir. Burada ağzı (henüz) yanmamış insanların firmayı korumasını umursamıyorum, saygı da duymuyorum.
Acelem var 10.000 TL bütçem var vatandan bilgisayar toplamak için yardım istiyorum diye konu açılmış herkes para derdine düşmüş. Yahu arkadaş hepiniz güzel adamsınız eyvallah ama konu ortada ya yardımcı olun yada olmayın niye uzatıyorsunuz anlamış değilim, alan adamda zaten fiyatların farkında başka yerden olmasın da diyor.
Peki o zaman, yukarıda paylaştığım sistemi alıp geçebilir arkadaş. Dediğim gibi hayırlı olsun.

9000 TL bütçe ile bana ulaşamadığı için Vatandan 1050 Tİ ekran kartlı sistem alıp çıkmış tanıdığım var, söylediğim bir çok şey deneyimle sabittir. Burada ağzı (henüz) yanmamış insanların firmayı korumasını umursamıyorum, saygı da duymuyorum.
Cidden merak ettim diğer parçalar nasıl bir şey böyle de 1050 Ti'yle 9000 TL'ye sistem toplamışlar?

Bu arada Vatan'ı amma gömdünüz. Daha 10 gün önce KDV indirimine denk getirip 6,200 TL'ye bir bilgisayar topladım, ki ekran kartını 1660 alacaktım, 6000 TL'nin altında çıkınca son rakam 2060'a yükselttim. Aynı sistemi o zamanlar 7 bin civarına getiriyordum. Ayrıca gerek Vatan'dan gerekse bilgisayarımdan son derece memnun kaldım. Ha tabii biraz aceleceliğime ve acemiliğime geldi bir iki rötüşla daha iyi bir sistem toplanabilirdi belki.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20190316-162101.jpg
    Screenshot_20190316-162101.jpg
    123,4 KB · Görüntüleme: 54
Cidden merak ettim diğer parçalar nasıl bir şey böyle de 1050 Ti'yle 9000 TL'ye sistem toplamışlar?

Bu arada Vatan'ı amma gömdünüz. Daha 10 gün önce KDV indirimine denk getirip 6,200 TL'ye bir bilgisayar topladım, ki ekran kartını 1660 alacaktım, 6000 TL'nin altında çıkınca son rakam 2060'a yükselttim. Aynı sistemi o zamanlar 7 bin civarına getiriyordum. Ayrıca gerek Vatan'dan gerekse bilgisayarımdan son derece memnun kaldım. Ha tabii biraz aceleceliğime ve acemiliğime geldi bir iki rötüşla daha iyi bir sistem toplanabilirdi belki.
Gomulmeyecek bir hizmet anlayisina sahip olsunlar, gommeyelim. Tekrar tekrar belirttim KDV indiriminde alışveriş yapılır diye. O durumda bile yukarıda yazdığım bazı detaylar yüzünden 2 donanımdan ettiginiz karı tek donanımla yitirmek mümkün. Söz konusu vatan olduğunda gözu dort kulağı 5 açmak şart. Ne ekersen onu biçersin deniyor bu duruma, iftira yok yalan yok insanları uyarmayalim mi?

Son düzenleme:
Gomulmeyecek bir hizmet anlayisina sahip olsunlar, gommeyelim. Tekrar tekrar belirttim KDV indiriminde alışveriş yapılır diye. O durumda bile yukarıda yazdığım bazı detaylar yüzünden 2 donanımdan ettiginiz karı tek donanımla yitirmek mümkün. Söz konusu vatan olduğunda gözu dort kulağı 5 açmak şart. Ne ekersen onu biçersin deniyor bu duruma, iftira yok yalan yok insanları uyarmayalim mi?
Hocam bu akşam almaya gidiyorum yani 10 bin civarım var kasa için ayrıyetten de monıtore vericem 1.800 yani umarım vatandan memnun kalırım benim amacım sadece oyun oynamak ve herşeyim hızlı olsun arayüz oyunlar hızlı acılsın herşey yani.

Yani 12000 TL civarı monitör dahil sistem kuracaksiniz. Bilgim deneyimim dahilinde Vatan bünyesinde yapabileceklerim, soyleyebileceklerim bu kadar. Birçok kişi 2k monitör alın diyecektir. Alışverişe kadar ki zamanı iyi değerlendirip oraya kafamızda her donanımı belli olan bir sistemle gidin.

Hocam bu akşam almaya gidiyorum yani 10 bin civarım var kasa için ayrıyetten de monıtore vericem 1.800 yani umarım vatandan memnun kalırım benim amacım sadece oyun oynamak ve herşeyim hızlı olsun arayüz oyunlar hızlı acılsın herşey yani.
Memnun olmasına olursunuz tabii gözle görüp almak istiyorsunuz, En mantıklısı olacaktır.

Saçma sapan yanlış bilgilendirme veriyor mod arkadaşlarımız. Alternatif sitelerde daha ucuza alınabilir lafını vurgulamak için yazdığım sayılardan dolayı ceza yedim. Bazen mod arkadaşlarımız BALIKLAMA atlıyor mesaja... Bazı arkadaşlar da ısrarla sayılara itiraz ediyor. Sanki sayıları belirleyici etken olarak vermişim mesajımda.

Saçma sapan yanlış bilgilendirme veriyor mod arkadaşlarımız. Alternatif sitelerde daha ucuza alınabilir lafını vurgulamak için yazdığım sayılardan dolayı ceza yedim. Bazen mod arkadaşlarımız BALIKLAMA atlıyor mesaja... Bazı arkadaşlar da ısrarla sayılara itiraz ediyor. Sanki sayıları belirleyici etken olarak vermişim mesajımda.
Dostum fark var ama sen şöyle cevap verdin bu bir örnek olsa dahi gerçek dışıdır,''Vatan'dan alacağınız 10 Bin TL'lik PC'yi internet üzerinden 5 Bin TL'ye alabilirsiniz'', Bunu demek yerine şu sözü deseydin ''Vatan bilgisayardan alacağın X parçasının bir üstü olan C parçasını alabilirsin aynı fiyata'' Ancak o zaman sana hak verirdik.

Dostum fark var ama sen şöyle cevap verdin bu bir örnek olsa dahi gerçek dışıdır,''Vatan'dan alacağınız 10 Bin TL'lik PC'yi internet üzerinden 5 Bin TL'ye alabilirsiniz'', Bunu demek yerine şu sözü deseydin ''Vatan bilgisayardan alacağın X parçasının bir üstü olan C parçasını alabilirsin aynı fiyata'' Ancak o zaman sana hak verirdik.
İşte benim de anlamadığım sayılara bu kadar takılması. Sayıları abartı olarak verdiğimi kabul ediyorum doğrudur fakat zaten anlayan arkadaşlar o sayıların sadece örnek olduğunu anlayacaklardır. Bundan dolayı yanlış bilgilendirme almam çok saçma.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı