Vatan'dan 4 sene önce alınan PC'yi Vatan Bilgisayar temizler mi?

jackarmis

Kilopat
Bilgisayarımı alalı 4 yıl oldu. Hiç temizlemedim. Şu an kasadaki fanlardan öyle bir ses çıkıyor ki çok ürkütücü. Ama temizlemeyi falan hiç bilmem. Vatan'dan almıştım. Vatan'a gidip termal macun alsam, onu sürürlerken kasayı da temizlerler mi? Bu arada termal macun ne onu bile bilmiyorum. :D termal macun sürülmeli mi? Amaç kasayı temizletmek. İnternet kafeye falan götürmek istemiyorum onlara çok güvenemiyorum. Ricamdır, kendin yap yazmayın, el becerisi konusunda gerçekten çok beceriksizim.

Bilgisayarımı alalı 4 yıl oldu. Hiç temizlemedim. Şu an kasadaki fanlardan öyle bir ses çıkıyor ki çok ürkütücü. Ama temizlemeyi falan hiç bilmem. Vatan'dan almıştım. Vatan'a gidip termal macun alsam, onu sürürlerken kasayı da temizlerler mi? Bu arada termal macun ne onu bile bilmiyorum. :D termal macun sürülmeli mi? Amaç kasayı temizletmek. İnternet kafeye falan götürmek istemiyorum onlara çok güvenemiyorum. Ricamdır, kendin yap yazmayın, el becerisi konusunda gerçekten çok beceriksizim.

Kendin temizleyebilirsin diyecektim ama yazma demişsin o zaman MSI Afterburner ile CPU sıcaklığınıza bakın işlemcinize göre sıcaklık çok yüksekse termal macun değiştirilir.

Sadece kasadaki tozlar temizlenecek. Bunun için ekstra pahalı ücret ödemek istemem tabii. Ama gidip bir şansımı deneyeyim. Peki termal macun aldırıp sürdüreyim mi? Bilgilerinize ihtiyacım var. :D
4 senedir temizlenmeyen kasa için tabi ki de termal macuna ihtiyaç var. Hatta 3 sene geç kalmışsınız bile :D

4 senedir temizlenmeyen kasa için tabi ki de termal macuna ihtiyaç var. Hatta 3 sene geç kalmışsınız bile :D
Ahaha teşekkür ederim :D Rasgele bir macun aldırıp sürdüreyim mi Vatan'dan o zaman? Yoksa onunda modelleri markaları vs. var mı? Ve ortalama fiyatlar ne kadar? Tabii bunların hepsini google'dan öğrenebilirim ama hem sohbet etmek hem 1. ağızdan öğrenmek daha güzel oluyor.

Termal macun sürmek inanılmaz kolay bir işlem. İki video izleyip anlar, yaparsın. Toz temizliği için götürmene gerek bile yok. Ucuza air blowerlar satılıyor internette. Herhangi birini al, temizlik için vereceğin parayla bu iş için bir ekipmanın olur en azından.

Hocam bu termal macunu alıp gidin onlar mağazadan pahalı fiyat verirler.
Vatan'dan termal macun fiyatlarına baktım 150-300 arası değişiyor. Gerçi 500'e de var da çok pahalıdır sanırım bu değil mi? 150-300 Bana uygun geldi. ama 500'e de var. Termal macunda seçimin önemi var mı? Bilmediğim için soruyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı