Vatan'dan 4 sene önce alınan PC'yi Vatan Bilgisayar temizler mi?

jackarmis

Kilopat
Bilgisayarımı alalı 4 yıl oldu. Hiç temizlemedim. Şu an kasadaki fanlardan öyle bir ses çıkıyor ki çok ürkütücü. Ama temizlemeyi falan hiç bilmem. Vatan'dan almıştım. Vatan'a gidip termal macun alsam, onu sürürlerken kasayı da temizlerler mi? Bu arada termal macun ne onu bile bilmiyorum. :D termal macun sürülmeli mi? Amaç kasayı temizletmek. İnternet kafeye falan götürmek istemiyorum onlara çok güvenemiyorum. Ricamdır, kendin yap yazmayın, el becerisi konusunda gerçekten çok beceriksizim.

Bizim bir şey dememiz aslında yanlış yönlendirme oluyor. O oradaki personelle alakalı bir durum. Macunu oradan alırsan ücretsiz bakımınıda yapabilir. Macunun üstüne işçilik parasıda istiyebilir.
Yok yanlış yönlendirme demek istemedim. Aynen termal macun satın alırsam muhtemelen yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Yarın Vatan'a gidip bir söyleyeyim.

Saç kurutma makineside işini görür aslında.
Dostlar bir şey sormak istiyorum. Termal macun piyasasına baktım ortalama 150-300 TL. ama 500 TL'ye de var. Seçim farkı çok şey değiştiriyor mu? Ve 1 macun sadece 1 kez mi sürülebiliyor? Ve yorumlara baktığımda Ekran kartına süren de görüyorum işlemciye süren de görüyorum. Bu ne alaka? Sadece tek 1 yere sürülmüyor mu bu termal macun denilen şey/yer.

Yok yanlış yönlendirme demek istemedim. Aynen termal macun satın alırsam muhtemelen yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Yarın Vatan'a gidip bir söyleyeyim.

Dostlar bir şey sormak istiyorum. Termal macun piyasasına baktım ortalama 150-300 TL. Ama 500 TL'ye de var. Seçim farkı çok şey değiştiriyor mu? Ve 1 macun sadece 1 kez mi sürülebiliyor? Ve yorumlara baktığımda ekran kartına süren de görüyorum işlemciye süren de görüyorum. Bu ne alaka? Sadece tek 1 yere sürülmüyor mu bu termal macun denilen şey/yer.

İşlemci macunu değişip kasanın tozunu almak senin için yeterli olur. Macunun markası önemli. Ekran kartının macunu yaklaşık 7-8 yıl filan götürebiliyor. Şimdilik onu değişmesende olur.

Screenshot_3.png

F/P olarak bu forumdada genel olarak beğenilmiş bir macun.
Fotograftaki kırmızı alandan sizin şehrinizde hangi magazada var ise kontrol edip. Oraya gittiginizde bu ürünü alıp, temizlik konusunda rica veya ücret karşılıgı yaptırabilirsiniz.

İşlemci macunu değişip kasanın tozunu almak senin için yeterli olur. Macunun markası önemli. Ekran kartının macunu yaklaşık 7-8 yıl filan götürebiliyor. Şimdilik onu değişmesende olur.

Eki Görüntüle 2161912

F/P olarak bu forumdada genel olarak beğenilmiş bir macun.
Fotograftaki kırmızı alandan sizin şehrinizde hangi magazada var ise kontrol edip. Oraya gittiginizde bu ürünü alıp, temizlik konusunda rica veya ücret karşılıgı yaptırabilirsiniz.
Çok teşekkürler. Yani özellikle işlemci macunu diye belirtmeli miyim o kısmı anlamadım. Yoksa termal macun otomatik işlemci macunu mu demek? O zaman yarın gittiğimde bunu satın alır orada sürdürürüm. O ara tozları almalarını da rica ederim, gerekirse para veririm. :D Tekrardan sağ ol. Peki bu satın alınan macun sadece 1 kereye mahsus mu sürülüyor yoksa içindeki macun fazla gelip de 1 yıl sonra tekrar satın aldığın macundan sürme falan oluyor mu?

Çok teşekkürler. Yani özellikle işlemci macunu diye belirtmeli miyim o kısmı anlamadım. Yoksa termal macun otomatik işlemci macunu mu demek? O zaman yarın gittiğimde bunu satın alır orada sürdürürüm. O ara tozları almalarını da rica ederim, gerekirse para veririm. :D tekrardan sağ ol. Peki bu satın alınan macun sadece 1 kereye mahsus mu sürülüyor yoksa içindeki macun fazla gelip de 1 yıl sonra tekrar satın aldığın macundan sürme falan oluyor mu?

Stokta bulunan magazaya PC'yi götürüp. Yaklaşık 4 yıl önce PC'yi vatandan aldıgını, buradan şu macunu alırsam, işlemci macunu değişimi ve kasanın tozunun vs. alınması için extra ne kadar ücret talep ediyorsunuz? Bu macun bildigim kadarıyla 2 kullanımlık fakat bu zaten kullanıma baglı olmakla birlikte yaklaşık 2 yıl vs. sizi götürecegi için, 2 yıl kalanı saklayıp sürmek mantıksız duruyor.

Bu arada kimse yazmamış termal macunu uzun süredir sürmüyosan 1 yılda bir yada daha az sürede sürülmesi gereken bir şey. Aksi taktirde bilgisayarın çok ısınacaktır

Bu arada kimse yazmamış termal macunu uzun süredir sürmüyosan 1 yılda bir yada daha az sürede sürülmesi gereken bir şey. Aksi taktirde bilgisayarın çok ısınacaktır
Stokta bulunan magazaya PC'yi götürüp. Yaklaşık 4 yıl önce PC'yi vatandan aldıgını, buradan şu macunu alırsam, işlemci macunu değişimi ve kasanın tozunun vs. alınması için extra ne kadar ücret talep ediyorsunuz? Bu macun bildigim kadarıyla 2 kullanımlık fakat bu zaten kullanıma baglı olmakla birlikte yaklaşık 2 yıl vs. sizi götürecegi için, 2 yıl kalanı saklayıp sürmek mantıksız duruyor.
arkadaşlar vatana geldim. bırak temizlik yapmayı, burdan aldığın termal macunu bile süremeyiz diyolar. napmak lazım?

Geri
Yukarı