Vatandan alınan toplu kasaya Laptop hard disk'i takılabilir mi?

w1llard

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5500.
Zotac RTX 3060 12GB.
16 GB Ram.
A520M K V2.
Crucial P3 3D, 500GB.
Selam, Vatan'dan toplu kasa aldım, çalışan topladı ve kabloları arka kapağa doğru dizmiş, elimde de Laptop HDD'si var, yer var mıdır takmaya? SATA giriş var mıdır?
Şu an M.2 SSD takılı fakat yetmiyor.
Bilen var mı?

SATA portu illa vardır anakartın alt taraflarında. HDD ise çalışır ama çok fazla performans beklemeyin, oyunlarda drop yaşatacaktır çok yüksek ihtimalle.

Laptop HDD'leri 2.5 inç oldukları için kasada SSD yuvası varsa oraya takabilirsiniz.
Hocam yoksa peki, kendim SATA kablosu mu almama gerekicek?

SATA portu illa vardır anakartın alt taraflarında. HDD ise çalışır ama çok fazla performans beklemeyin, oyunlarda drop yaşatacaktır çok yüksek ihtimalle.
Hocam bir takabiliyim gerisine sonra bakarım.

Hocam yoksa peki, kendim SATA kablosu mu almama gerekicek?
SSD yuvası derken fiziksel konumundan bahsediyoruz diskin. SATA güç kablosu PSU'dan gelir, SATA veri kablosu ise anakartın kutusunda varsa vardır. Yoksa da internetten sipariş verebilirsiniz. Bir ihtimal de bilgisayarcılarda vardır.

SSD yuvası derken fiziksel konumundan bahsediyoruz diskin. SATA güç kablosu PSU'dan gelir, SATA veri kablosu ise anakartın kutusunda varsa vardır. Yoksa da internetten sipariş verebilirsiniz. Bir ihtimal de bilgisayarcılarda vardır.
Peki hocam yarın bakacağım, teşekkürler sağ olun, peki şöyle bir şey yapsam, SSD’de yer açıp GTA5’i oraya indirip, HDD’ye singleplayer oyunlar atsam fark eder mi? Benim amaçım Gta 5’i yüklemekti.

Geri
Yukarı