Vatandan Bilgisayar Toplayacaklar İki Kez Düşünün

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Zofia Bosak

Hectopat
Yer
Luxemburg
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Arkadaşlar 26 ve 28 aralık tarihlerinde Asus Crosshair V Formula anakart ve diğer oem parçalarla 2200'tl ye sistem topladım. Anakartım ve kasam 04 Ocak'ta elime ulaştı. Verdiğim diğer Oem parçalar 06 ocak 2012'de yani dün elime ulaştı. Bende hepsini bir toplarım diyerek anakartı ve kasayı kutusundan dahi çıkarmamıştım.

Dün sistemi toplamak için anakartın kutusunu açtim. Küçücük anakart kutusunu 3 katı büyük bir koliye koymuşlar. Anakart gelene kadar sağa sola çarparak gelmiş. Anakart kutusunda kontrol bandı yok ve bu da daha önce açıldıgını gösteriyor. Tabi böyle olunca detaylı bir inceleme şart oldu. Anakarta dikkatlice baktığımda işlemci soketinin yanında izler oldugunu fark ettim. Yani bu ya teşhir ürünü ya da kullanılmış daha önce.

Hemen müşteri hizmetlerini aradım ve durumu izah ettim. Bana dediği kutuyu kargoyu imzalamadan önce açmamanız gerekirdi. Kargocuda bana imzalamadan önce kutuyu açamazsınız dedi dediğimde 4-5 sn kadar bekledikten sonra sizi oem parça yetkilisine bağlıyorum dedi ve Ana menüye salladı beni. Tekrar aradım başka birisi çıktı durumu yeniden izah ettim ve bu kartın iadesini talep ettim. Bana kartınızın teslim tarihinden itibaren 7 günü doldurduğunu ve geri alamayacaklarını söyledi.

Hemen ardından Asus Türkiye iletişim hattını aradım durumu izah ettim ve kartımı değişmediklerini aldığımda kontrol bandı olmadığını, işlemci soketi yanlarında izler olduğunu bu ürünün teşhirli ya da kullanılmış oldugunu belirttim ve yardımcı olacağını söyledi. Ankartımın seri numarasını ve Vatan Computer sipariş numaram ile adımı ve soyadımı verdim.

Bugün Vatan Computer'dan aradılar ve kartı göndermemi ve değişeceklerini söylediler. Bende aldığım tüm parçaları iade edeceğimi söyledim. Hepsini paketledim ve öğleden sonra göndereceğim. Bir daha Vatan Computer'den bir şey almak mı? Asla!

Son düzenleyen: Moderatör:
En mantıklısı ürün elinize geçer geçmez açıp kontrol etmek.

Bu yanlışı size yapan yarın bize yapar. Asus gerçekten tebrik edilecek bir marka.

Vatan'ın hep yaptığı şeylerden biri. Normalde anakart kutuları banrolle kapalı ya da streç naylonla kaplı olur. Müşteriler hep kapalıyı talep ettiğinden hepsini açıp koyarlar. Arada iade aldıkları ürünleri de insanlara satarlar.

Aslında bir daha vatan bilgisayardan alış veriş yapmam deyip kestirip atmamak lazım. İstisnai bir durum, herkesin başına gelen bir durum olsa neyse. Bu tarz oem parçalarını alabileceğimiz sayılı düzgün mağazalardan en iyisi. Genede üzüldüm sizin adınıza, kötü bir tecrübe olmuş. Gelmiş geçmiş olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı