Vatan'dan OEM sistem aldım ama PSU'su kötü

Kaanhan Kaymaz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda vatandan ASUS RTX 3060 12 GB OCV2, Intel i5 12400F, ASUS Prime H610M-K D4 Intel H610 Soket 1700 DDR4 3200MHz M.2 anakartlı bir sistem aldım. Kasalar ve PSU'lar hakkında pek bir bilgim yoktu aldığım kasa Rampage SAILOR 4x120mm Rainbow Fanlı 600W 80Plus Bronze
MidT ATX Gaming KASA bu ve kötüymüş sanırım PSU anlamında. Bilgisayarına zarar verir falan diyenleri okudum. Değiştirmeyi düşünüyorum ama ne yapmalıyım ne almalıyım hiçbir fikrim yok. Ayrıca PSU değiştirmem garantiyi bozar mı? Adıma verilen e-posta irsaliye faturasında resimde görmiş olduğunuz madde dikkatimi çekti. Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Screenshot_20221226_201650_com.microsoft.office.officehubrow_edit_528848697729720.jpg

Screenshot_20221221_144937_com.android.chrome.jpg

Vatan'dan ne bekliyordunuz? Anca 20 bin TL'ye 3060 sistem satarlar, yanına hediye olarak C4 koyarlar. Nadiren güzel sistem çıkarıyorlar ama.

Vatan'a sorman gereken sorular var. Sistemdeki bir donanımı kendimiz harici olarak değiştirmemiz durumunda sistemin garantisi bozuluyor mu örneğin. Eğer sorun olmaz diyorlarsa kendin harici bir güç kaynağı alabilirsin.
Sorman gereken ikinci soru: Sistemin garantisi bütün olarak mı var yoksa parça parça olarak mı? Eğer parça parça ise güç kaynağını satarsın. Toplu şekilde ise PSU'yu saklamak durumundasın.

Vatan'dan OEM sistem alınmaz lakin ben de bilgisayarım OEM olmamasına rağmen (kendim seçtim kendim topladım) Rampage Kasa ve PSU'dan başka ürünleri yoktu (!) Rampage Reaction kasa almak zorunda kaldım. Zaten Haziran'da Corsair CX550F RGB PSU'ya geçiş yapacağım.

Bunun neresine 18K verildiyse şu varken.

Normalde her parçanın kendi garantisi vardır, ben o çöp PSU ile kullanmazdım. Değiştir sonra atıyorum ekran kartı sıkıntı mı verdi çıkar kendin servisine gönder misal. Vatan PC üretici ve satıcısı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı