Vatan'dan RAM almak mantıklı mı?

Falsey

Hectopat
Makaleler
2
Şu anda sistemimde 2x8 GB olarak G.Skill Ripjaws V RAM bulunmakta. İleriye yönelik olması için 1x16 GB alıp 8 GB RAM'ın yanına ekleyeceğim. 24 GB olacak yani. Boşta kalan 8 GB'ı de satmayı düşünüyorum.
Fiyat çok mu pahalı? Daha ucuza satan siteler varsa önerebilirsiniz. RAM'ın görünüşünün farklı olmasını istemediğim için aynı markayı seçtim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda sistemimde 2x8 GB olarak G.Skill Ripjaws V RAM bulunmakta. İleriye yönelik olması için 1x16 GB alıp 8 GB RAM'ın yanına ekleyeceğim. 24 GB olacak yani. Boşta kalan 8 GB'ı de satmayı düşünüyorum.
Fiyat çok mu pahalı? Daha ucuza satan siteler varsa önerebilirsiniz. RAM'ın görünüşünün farklı olmasını istemediğim için aynı markayı seçtim.
N11'de indirimde 100 tl kar edersin hiç değilse. Ama ben olsam Kingston alırdım.

N11'de indirimde 100 tl kar edersin hiç değilse. Ama ben olsam Kingston alırdım.

8 + 16 Yaptığım zaman 8 + 8'e göre ne kadar bir performans artışı olur ? Bilgisayarımı bazen Minecraft sunucusu olarak kullanıyorum ve 8.5 GB kadar RAM yiyor bellek kullanımı %80'i geçiyor.

8 + 16 Yaptığım zaman 8 + 8'e göre ne kadar bir performans artışı olur ? Bilgisayarımı bazen Minecraft sunucusu olarak kullanıyorum ve 8.5 GB kadar RAM yiyor bellek kullanımı %80'i geçiyor.
Hocam neredeyse hiç etkilemez. RAM, render için lazım olan bir parçadır. Gereksiz para harcarsın değmez.

Şimdi ki RAM MHz kaçtı? Eğer alacağınızdan yüksekse almaya değmez. Eşit ise etkileyebilir.
Tıpa tıp aynı 3200Mhz sadece GB'si fazla olacak

Ne kadar çok ram o kadar performans diye bir olay yoktur hocam.
Söylediğiniz doğru ama RAM'la renderin hiç bir alakası yok hocam. 64GB RAM'lı sistem ile 32 GB RAM'lı sistemi karşılaştırırsak illa ki bi fark görülür. Size verilen midenin boyutunun büyüdüğünü düşünün. Eskiden daha az yemek yerken şimdi daha fazla yiyebileceksiniz.

Tıpatıp aynı 3200MHz sadece GB'si fazla olacak.

Söylediğiniz doğru ama RAM'la renderin hiçbir alakası yok hocam. 64 GB RAM'lı sistem ile 32 GB RAM'lı sistemi karşılaştırırsak illaki bir fark görülür. Size verilen midenin boyutunun büyüdüğünü düşünün. Eskiden daha az yemek yerken şimdi daha fazla yiyebileceksiniz.

Pardon. MHz değeri yüksek olursa etkilerdi. Kafada gitti. Kusura bakmayın :D

Geri
Yukarı