Vatan'dan yanlış alınan telefon

Bütçe
3000

Th3_Th13f

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, iş yoğunluğum sebebiyle bir arkadaşımı telefonumu alması için gönderdim. Evet bunun ne kadar büyük bir hata olduğunun farkındayım. Arkadaşıma M21 (ki internette satılmıyor sanırım o da haklı) almasını söylemiştim o ise yanlış anlayıp A21s almış ve ne yazık ki bunu Vatan bayisinden elden yapmış oradaki arkadaşta deniyorum diyerek ürünün jelatinini açmış o anda. Sorun şu ki M21 modeli aynı fiyatta olmasına rağmen AMOLED ekrana sahip ve birçok avantajı var, A21s modeli ise ekranı FHD bile değil. Lütfen bir çözüm önerisi sunar mısınız? Mecbur bu telefonu kullanmalı mıyım yoksa çözüm yolu var mıdır? Telefona SIM dahi takılmadı hiçbir şekilde. Teşekkürler.

Merhaba, iş yoğunluğum sebebiyle bir arkadaşımı telefonumu alması için gönderdim. Evet bunun ne kadar büyük bir hata olduğunun farkındayım. Arkadaşıma M21 (ki internette satılmıyor sanırım o da haklı) almasını söylemiştim o ise yanlış anlayıp A21s almış ve ne yazık ki bunu Vatan bayisinden elden yapmış oradaki arkadaşta deniyorum diyerek ürünün jelatinini açmış o anda. Sorun şu ki M21 modeli aynı fiyatta olmasına rağmen AMOLED ekrana sahip ve birçok avantajı var, A21s modeli ise ekranı FHD bile değil. Lütfen bir çözüm önerisi sunar mısınız? Mecbur bu telefonu kullanmalı mıyım yoksa çözüm yolu var mıdır? Telefona SIM dahi takılmadı hiçbir şekilde. Teşekkürler.

İade etme hakkınız var hocam.
Arkadaşınız ile gidip iade edin.
Görevlinin jelatin açması sizi bağlamaz onların hatası.

Şansımı deneyeceğim hocam. Arkadaşımı da alıp gideceğim. Ben de öyle düşünüyorum ama mesafeli satış olmadığı için onlar da haklı kabul etmezlerse.

Şans değil. İstediğin gibi iade edebilirsin. Bir sorun olmasına gerek yok. Beklentimi karşılamadı, beğenmedim diye belirterek iade edebilirsin.

Bu dediğin online alışverişte ve sadece 14 gün süren oluyor.
Mağazadan teslim olduğu için değiştirememe olasılığın yüksek. Telefonu ikinci elden satar üstüne ekler istediğini alırsın olmadı.
Vatandan 5 yıl önce elden klavye almıştım. Beğenmediğini söylediğimde iade almışlardı. Son yıllarda da değiştiğini düşünmüyorum. Geri alırlar bence.

Vatandan 5 yıl önce elden klavye almıştım. Beğenmediğini söylediğimde iade almışlardı. Son yıllarda da değiştiğini düşünmüyorum. Geri alırlar bence.
Herhangi bir jelatin durumu yoksa o yüzden olmuş olabilir. Çünkü benim bildiğim elden alışverişte eğer üründe kusur yoksa beğenmedim diyerek iade imkanı bulunmuyordu. Hatta beğenip beğenmeyeceğimden emin olmadığım ürünleri genelde internet üstünden alır beğenmezsem mağazaya iade ederdim.

Şans değil. İstediğin gibi iade edebilirsin. Bir sorun olmasına gerek yok. Beklentimi karşılamadı, beğenmedim diye belirterek iade edebilirsin.
İade edin hakkınız var 14 gün boyunca.
İade hakkınız var ama olmazsa mecbur zararına satacaksınız.
Gerçekten bilmediğim için soruyorum.
Elden alışverişte yönetmeliğin hangi maddesine göre nasıl bir iade hakkı var?

Geri
Yukarı