Vatan'dan yeni alınan sistemde ekran donuyor ve ardından bilgisayar reset atıyor

arless

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
RTX 4060
Anakart
Prime H610M-K D4
İşlemci
Intel Core I5 12500F
Bilgisayar Vatan'dan alındı ve iki aylık. Bilgisayar açıldıktan sonra yaklaşık 20-30 dakika sonra ekran 6-7 saniye donuyor ve bilgisayar keninde restart atıyor. Aşağıya minidump dosyasını ve OCCT raporunu bırakıyorum.

OCCT raporu.

OCCT-20240327-173443-PowerSupply.png

Eğer bu sistem yeniyse ve iade şansın varsa ilk önce Memtest yap (bellek bozulması hatası var)
Sıkıntı varsa tamir ettir veya iade et.
Bir de işlemcinin çekirdeklerine bir şey erişmek istemiş Windows koruma için 2 kez BSoD vermiş.

bide furmark dene

Sizi yanıltmaması için şunu da eklemek istiyorum sistem iki aylık fakat bu problemi dün yaşamaya başladım.

Eğer bu sistem yeniyse ve iade şansın varsa ilk önce Memtest yap (bellek bozulması hatası var)
Sıkıntı varsa tamir ettir veya iade et.
Bir de işlemcinin çekirdeklerine bir şey erişmek istemiş Windows koruma için 2 kez BSoD vermiş.

bide furmark dene

Sistemi iade edemem. Problemi çözememem dahilinde son çare garantiye götürmek olacak.

Artık olarak "işlemcinin çekirdeklerine bir şey erişmek istemiş Windows koruma için 2 kez BSoD vermiş"
burayı biraz daha açabilme şansınız var mı? Hangi hata olduğunu söyleyebilir misiniz?

+ Furmak testini daha önce yaptım fakat emin olmak amaçlı tekrar yaptım. Sonuçlar tamamen stabil.

Sizi yanıltmaması için şunu da eklemek istiyorum sistem iki aylık fakat bu problemi dün yaşamaya başladım.

Sistemi iade edemem. Problemi çözememem dahilinde son çare garantiye götürmek olacak.

Artık olarak "işlemcinin çekirdeklerine bir şey erişmek istemiş Windows koruma için 2 kez BSoD vermiş"
burayı biraz daha açabilme şansınız var mı? Hangi hata olduğunu söyleyebilir misiniz?

+ Furmak testini daha önce yaptım fakat emin olmak amaçlı tekrar yaptım. Sonuçlar tamamen stabil.
sistem memory management vermiş bellek bosulamsı sebebinden memtest yap bir hata var ise garantiye gönder bende cpu erişimi neyin yaptığına bakacağım

Geri
Yukarı