Vatandaşlar iPhone 14 için Apple mağazalarının önünde kuyruk oluşturdu

Kardeşim ne akıllanmasından bahsediyorsunuz siz ya? Adam gelmiş diyor ki ''Bunlar yüzünden bize her şey müstehak''

Ya kardeşim. Bu adamda öyle bir para var ki ne ekonomi umurunda ne sosyal şartlar. Ne siyaset ne başka bir şey adamın umurunda değil. Çünkü adamın ekonomisi iyi. Adam umursamıyor. 10dk'ya denk gelen maaşı ile gidip alıyor son model telefonu umru değil.

Ülkenin yüzde 5'i bu kadar zengin olsa bile bu sıralar olur. Bu adamlar kalkıp da ''Sıraya girmeyelim de şubeler boş gözüksün belki fiyat düşer'' kafasında olup bunu düşünecek adamlar değil. Mantıklı yorum yaptın.

Kardeşim ne akıllanmasından bahsediyorsunuz siz ya? Adam gelmiş diyor ki ''Bunlar yüzünden bize her şey müstehak''

Ya kardeşim. Bu adamda öyle bir para var ki ne ekonomi umurunda ne sosyal şartlar. Ne siyaset ne başka bir şey adamın umurunda değil. Çünkü adamın ekonomisi iyi. Adam umursamıyor. 10dk'ya denk gelen maaşı ile gidip alıyor son model telefonu umru değil.

Ülkenin yüzde 5'i bu kadar zengin olsa bile bu sıralar olur. Bu adamlar kalkıp da ''Sıraya girmeyelim de şubeler boş gözüksün belki fiyat düşer'' kafasında olup bunu düşünecek adamlar değil. Mantıklı yorum yaptın.
Güzel kardesim, iyi hoş methiyeler dizmişsin de keşke bu yeteneğini okumayı anlamada da gösterseydin. Zengin adam tabii alır, ama onların içinde pahalı çok pahalı diye ağlayıp, üç yıldır aynı donu giyen adamların gidip taksitle sırf şov olsun diye alanlarına seslendim ben. Tayyip almış, Gomis almış bana ne, adamlar ultra zengin tabii alırlar. Ya bu ağzı makarna kokan sefillere ne demeli, benim lafım onlara, anlaşılan anlayamamışsın, umarım şimdi anlamışsındır.

Güzel kardesim, iyi hoş methiyeler dizmişsin de keşke bu yeteneğini okumayı anlamada da gösterseydin. Zengin adam tabii alır, ama onların içinde pahalı çok pahalı diye ağlayıp, üç yıldır aynı donu giyen adamların gidip taksitle sırf şov olsun diye alanlarına seslendim ben. Tayyip almış, gomis almış bana ne, adamlar Ultra zengin tabii alırlar. Ya bu ağzı makarna kokan sefillere ne demeli, benim lafım onlara, anlaşılan anlayamamışsın, umarım şimdi anlamışsındır.

Ya birader. Kim almış kim almamış sana ne? Saçma sapan ağlıyorsunuz "Yok paranız yoksa niye alıyorsunuz, yok ekonomi kötüyse almayın" bilmem ne. İsterse 70 asır taksit yapar alır seni ilgilendiren bir durum yok. Millet niye alıyor diye ağlayacağına bu telefon niye bu kadar pahalı diye ağla. İşiniz gücünüz yapabilene laf atmak.

Son düzenleme:
Net bu kuyruğa girenler ya zengindir, ya da kredi çekip borçlanmayla uğraşacak olan tiplerdir. Başka bir açıklaması olamaz. En ucuzu 30K'den başlayan telefonu almak için sıraya girenlere göre ülkenin refah düzeyini yüksekmiş gibi göstermek gülünç bir şeydir.

Ayrıca bir zahmet o kadar da olsun, 80 milyonun 1-2 milyonu elbet zengindir. Ayrıca bu kuyruğu yurtdışındaki Apple Store'daki kuyruk sayısı ile de karşılaştırmak gerekir. Ne kadar fark vardır acaba?🤔

Önce yazmayı öğren sonra konuş çocuk, okuduğunu anlama demiştim değil mi, yine belli oluyor zavallı şey seni, yok paranız yoksa niye alıyorsunuz falan, ben öyle bir şey mi dedim yoksa sefalet kokan kaba etinden uydurduğun şey mi o senin, sen ağlarsın anca🤣, malum parti zekası maximum bu kadar olur. Yani yeminle YKS'de Türkçe ortalamasının neden bu kadar düşük olduğunun kanıtısın, yazmada da okumada da. Sizler ağlamıyor muydunuz bu pahalılığa, şimdi de piti piti koşun bakalım, ben ne demişim bu ne demiş yahu hakikaten ne tür insanlarla münakaşa ediyoruz? O 70 asıra bölüp alır sana ne dediğin adamlar ne yazık ki tüm vatandaşları etkiliyor, sen Almanya'da yaşamıyorsun, ağlayıp ağlayıp sonra da böyle yapınca işte bunlara her şey müstehak oluyor, yine anlamadın değil mi, neyse, kime ne anlatırsın ki, sen şimdi yine "sana ne kardeşim" diyerek başlarsın da ben de tavana bakarım. Hadi selametle.
Bu millete her şey müstehak.
Ya bırak kardeşim bu millet akillanir mı Allah aşkına, cehenneme kadar. Bunlar yüzünden bu hallerde değil miyiz zaten.
Hayret. Yazdığın 3 cümle var. Bu 3 cümlede 1 paragraf laf anlattığını iddia ediyorsun. Zengin insanlar telefon almış. Alsın. Bu seni neden ilgilendiriyor ki? Veya fakirin alması seni neden ilgilendiriyor? Benim 24 ay taksitle almam neden ilgilendiriyor? Arkadaşımın nakit alması neden ilgilendiriyor? Ben cihazın pahalı olmadığını iddia etmiyorum ki? ''Cihaz pahalıysa nasıl alıyorsunuz, bize her şey müstehak'' diyen sen değil misin? Cihaz pahalı evet. Sana bana pahalı diye parası olan almasın mı? Bu söylediğin kör cahillik düzeyinde bencillikten başka bir şey değil. Sana bana pahalı gelen miktar bir iş adamının günlük geliri olabilir. Hatta o iş adamı ''Ya iPhone 14 bu sene çok ucuza çıktı, bir tane de eşime dostuma alayım'' da diyebilir. O adam öyle dedi diye tüm halka neden her şey müstehak olsun? Gereksiz yere söylediğim şeyi çarpıtıp münakaşa yaratıyorsun. Laflarına dikkat et çocuk yok karşında.

Geri
Yukarı