Vay Be! Witcher Serisi

1. ve 2. oyunu birer kere 3. oyunu üç kere bitirip witcher oyunlarına toplamda 650 saat gömmüş, sonra hızını alamayıp kitap serisine başlamış biri olarak benim için witcherın yeri çok başka. Şuanda 6. kitaptayım, yıl sonuna doğru son kitabında çevirisi çıkacakmış. Son kitabıda okuduktan sonra oyun serisine modlu olarak tekrar başlamayı iple çekiyorum. Açıkçası fazla kitap okuyan biri değilim o yüzden edebi açıdan kitapların kalitesini değerlendirecek bilgi ve tecrübeye sahip değilim ama ben kitapları çok sevdim. İlk olarak oyunları oynadığım için kitapları okurken karakterler, mekanlar ve birçok şeyi kafamda canlandırarak okudum. Bu yüzden kitaplardan daha fazla zevk almış olabilirim. Witcher evrenine oyunlarla giriş yapmış olmaktan pişman değilim aksine daha iyi olduğunu düşünüyorum çünkü oyunların görsellik ve oynanış avantajı olduğu için kitaplara göre tekrar tüketilebilirliği daha fazla bence. Yani witcher evrenine girmek isteyenler 1. oyunu eski olduğu için oynamasa bile en azından 2. oyunu ve kesinlikle 3. oyunu oynayıp daha sonra kitaplara başlayabilirler. Bu şekilde başlamak en iyisi demiyorum tabi ama ben bu şekilde sevdiğim için bunu tavsiye ediyorum. Kitapları da okuduktan sonra oyun serisi modlu olarak bir kere daha oynanabilir. Bu arada oyunlardaki olaylar son kitaptan 5 sene sonrasında başlıyor, kitaplardaki olayların devamı niteliğinde yani. Diyeceklerim bu kadar, hangi sırayla gideceğiniz size kalmış. Bir yerden başlamak hiç başlamamaktan iyidir, bol witcherlı günler 😁

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı