VDS hizmeti alıp memnun kaldığınız firmalar

LydiaTeyze

Decapat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Akademisyen
Merhaba,

Uzunca süre VDS hizmeti sunan, %99.9 uptime garantisinin hakkını veren bir firma aradım. Bu süreçte forum konuları ve müşteri deneyimleri benim için oldukça önemliydi. Güncel ve müşterilerin öneri sunduğu konuların mevcut olmamasından ötürü böyle bir konu açma gereği duydum.

Bu konu altında yorum yapan arkadaşları nickleriyle birlikte Google'da aratarak bu forumda ve diğer mevcut nicki kullandığı diğer forumlardaki yorumlarını listeleyerek firma çalışanı olup olmadığına bakınız (Örneğin "KoreliIsa Technopat" gibi). Çünkü forum konularına kendi firmalarında sanki müşteriymiş gibi yorum yapıp memnuniyetlerini iletenler çoğunlukta.

Şimdiye kadar dört farklı firmadan VDS hizmeti aldım. Bunlardan en memnun olduğum ikisi Hostingdünyam ve Hostlab oldu. Deneyimlerime göre Hostingdünyam, Hostlab'a göre daha kesintisiz hizmet sunuyor. Örneğin Hostlab'da 3-4 haftada bir kesinti yaşarken Hostingdünyam'dan hizmet aldığım süreçte hiç kesinti yaşamadım. Ancak destek konularına dönüş süresinde Hostlab, Hostingdünyam'a fark atacak sürede hizmet veriyor. Hostlab'a destek oluşturduğumda yanıt süresinin 10 dakikanın üzerine çıktığını hiç görmedim (bir defasında sabaha karşı 04.00 civarında destek bildirimi oluşturdum yine de anında yanıtladılar). Bu nedenle hizmet kesintisi en fazla 15 dakika kadar oldu. Hostingdünyam, öğlen 12'den sonra oluşturulan desteklere hemen dönüş sağlarken öncesinde oluşturulanları saatlerce bekletebiliyor. Ancak uptime konusunda Hostingdünyam kesinlikle %99.9'un hakkını veriyor.

Son düzenleme:
Hostingdünyam ve Hostlab'ta açıkçası beş para etmiyor. Direk sağlayıcılık yaptıkları Hetzner'den almak daha mantıklı. Windows makinelere modlama yaparken bozuyorlar hep. Bağlantılarda sıkıntı yaşanıyor vs..
2-3 yıl önce Mudanya'ydı ismi galiba makinenin 1 yıllık satın almıştım. Lisans sorunundan, bağlantı sorunundan adam akıllı kullanamayıp iade etmiştim. En verimli firmalar bellidir. Şu zamana kadar, Contabo kadar sorunsuz bir hizmet veren firma görmedim. Yaptıkları her şeye ücret istiyorlar fakat sorun denen şeyle karşılaşmıyorsunuz.

@die Hocam ben deneyimlerimi paylaştım. Yaşadığım sorunları da ilettim. Bana göre firmalar fena değil. Size göre beş para etmezse saygı duyarım :)

Geri
Yukarı