VDSL 2 (120 metre) için ISS önerisi

VALORANT_2021.09.21-11.35.png

GIBIRNet ADSL paketini kullanıyorum 60TL.

Ekran Alıntısı.PNG

Antalyadayım, bakır bağlantı kullanıyorum. VDSL (port yok) ile 10-15ms.

Merhabalar, yaklaşık 7 senedir xDSL kullanmıyordum. Sürekli gittiğim yerlerde Türk Telekom FTTH veya FTTB fiber vardı. Şu anda FTTH alt yapıda Comnet kullanıyorum fakat gideceğim yerde VDSL 2 (120 metre) altyapı var ve İstanbul ile aramda pingin en az olacağı ve kaliteli bir hizmet alacağım bir ISS arıyorum. Seçeneklerim ve elediklerimi listeledim;
  1. Türk Telekom (100 Mbps / 129.90 TL / 2 yıl taahhütlü)
  2. TurkNet (75 Mbps / 100 TL / taahhütsüz)
  3. Turkcell Superonline(100 mbps/ 129.90 TL / 2 yıl taahhütlü)
  4. NetSpeed (100 Mbps / 88 TL / taahhütsüz)
  5. Millenicom (100 Mbps / 104.90 TL / taahhütsüz)
  6. Comnet (100 Mbps / 100 TL / taahhütsüz)
  7. GIBIRNet (100 Mbps / 90 TL / taahhütsüz)
(Fiyatlar gün içinde alınıp bazı firmalarda anlık indirimli fiyatlarıdır.)

Millenicom ve GIBIRNet verdikleri veya yansıtıkları amatör hizmetden dolayı başta elendi. Türk Telekom ve Superonline taahhütlü ve yüksek paket olduğu için kopma olursa paketi düşüremiyoruz cayma bedeli çıkıyor.comnet ön ödemeli ve yeni başvuruda çok fazla ücret alıyor. TurkNet 100 Mbps paket tanımlamadığı için yanaşmıyorum eğer 100 Mbps verseydi ilk tercihim olurdu.

Önerilerinizi tecrübelerinizi ve yaşadıklarınızı paylaşırsanız sevinirim. Ayrıca konum Ankara tercih fiyat değil de pingin en az hızın en yüksek olduğu firma tercih edilecektir. ayrıca sistemlerde ortalama 79 Mbps alınabilir görünmekte bir de ortalamanın üzerinde paket alıp'da sorun yaşayan var mı?

TurkNet tavsiye ederim.

Ben de TurkNet kullaniyorum. Vaadedilen hiz 71Mbps gorunuyor, paketim 75Mbps ama 100Mbps aliyorum, altyapimin iyi olmasindan dolayi. Onceden 75Mbps aliyordum, foruma yazip gorustum. DSLAM kilidim de kalkti paketin uzerinde hiz da almaya basladim.

Geri
Yukarı