VDSL 5 upload ile rahat yayın yapılır mı?

Kaliteli yayın yaparsınız. Ama pinginiz fazla olur diye düşünüyorum.
Fivem falan oynamayı düşünüyorum. Pingi nasıl çözebilirim ping sorununu ? 720p yapmayı düşünüyorum ayrıca.
Gayet rahat yapılacağını düşünüyorum. Pingin fazla olacağını sanmam.
Yani şuanda truckersmp de yani europe sunucularında 90 pingi geçmiyor. Ama şöyle bir sıkıntı var ki among usa vpn açmadan giremiyorum sent 6 pings hatası veriyor oda ani ping yükselmesiyle alakalı sanırsam.

Örnek olması açısından,
bende VDSL alt yapı kullanıyorum şuan hızım 65/8.
Herhangi bir şey yapmadığımda ping değerim yurtiçi 20ms yurtdışına 50ms, indirme işlemi yaptığımda bu değerler 3-5 yükseliyor.
Fakat iş yükleme yapmaya geldiğinde yurtiçi ping 130ms yurtdışı ping 200 civarına kadar çıkabiliyor. Nedenini tam olarak bilemiyorum ama VDSL altyapı yada benim altyapımdan kaynaklı diye düşünüyorum.

Örnek olması açısından,
Herhangi bir şey yapmadığımda ping değerim yurtiçi 20ms yurtdışına 50ms, indirme işlemi yaptığımda bu değerler 3-5 yükseliyor.
Fakat iş yükleme yapmaya geldiğinde yurtiçi ping 130ms yurtdışı ping 200 civarına kadar çıkabiliyor. Nedenini tam olarak bilemiyorum ama VDSL altyapı yada benim altyapımdan kaynaklı diye düşünüyorum.
Türknet turbo paketini kullanıyorsunuz galiba dimi ?

Örnek olması açısından,
VDSL'den kaynaklı VDSL'de bakır kablo kullanıyor. Bakır kablolar tek yönlü çalışıyor sizin eve gelen bakır kablo uzunluğu vs etkili bu konuda yukarıda da o yüzden sağlıklı bir yayın olmayabilir dedim.

Geri
Yukarı