VDSL altyapı için 50 Mbps vs 100 Mbps

anılacar

Centipat
Daha fazla  
Merhaba iyi akşamlar herkese, bir şey sormak istiyorum size. Şimdi mahalleme yeni altyapı geldi fiber geldi sanmıştım ama yok VDSL'miş ama olsun o da iyidir. Şimdi dairemin aldığı Max 70 megabit böyle 70 megabit paket de bulunmuyor baktım da ben gidip 100 megabitlik paket alsam 60-70 megabit internet kullanabilir miyim? Yani illa 60-70 değil de 100 yaptığım zmn 100 desteklemiyor diye sorun yaşamam değil mi? Ya da en mantıklısı 50 megabit mi almak? Yani en az 10 cihaz internete bağlanıyor ne kadar yüksek o kadar iyi benim için.

Merhaba iyi akşamlar herkese, bir şey sormak istiyorum size. Şimdi mahalleme yeni altyapı geldi fiber geldi sanmıştım ama yok VDSL'miş ama olsun o da iyidir. Şimdi dairemin aldığı Max 70 megabit böyle 70 megabit paket de bulunmuyor baktım da ben gidip 100 megabitlik paket alsam 60-70 megabit internet kullanabilir miyim? Yani illa 60-70 değil de 100 yaptığım zmn 100 desteklemiyor diye sorun yaşamam değil mi? Ya da en mantıklısı 50 megabit mi almak? Yani en az 10 cihaz internete bağlanıyor ne kadar yüksek o kadar iyi benim için.

Benim VDSL 75'lik kullanıyorum genelde 62'yi falan geçemiyorum. Upload ise 9 sabit gidiyor. Altyapı ve internetim Türk Telekom farklı olan varsa yazabilir.

Hat değerleri de bu noktada önemli oluyor. ISS'lerde zaten paket satarken XX Mbps demiyor XX Mbps'e kadar diyorlar. 100'lük paket alırsanız 70 Mbps'e kadar kullanırsınız. En fazla kaç alacağınız altyapı kalitesi santrale olan uzaklık ile alakalı.
Ben olsam 50 lik alır yoluma bakarım.

Hat değerleri de bu noktada önemli oluyor. ISS'lerde zaten paket satarken XX Mbps demiyor XX Mbps'e kadar diyorlar. 100'lük paket alırsanız 70 Mbps'e kadar kullanırsınız. En fazla kaç alacağınız altyapı kalitesi santrale olan uzaklık ile alakalı.
Ben olsam 50'lik alır yoluma bakarım.

Sağ olun cevaplarınız için şimdi müşteri hizmetleri bana 62 megabit Max alabilirsin diyor ama onlarda benim adresim tam doğru değil benim adresim konumda farklı geçiyor isim olarak farklı geçiyor örnek veriyorum ben kırmızı da oturuyorum ama konumda yeşil de çıkıyor gibi internetten baktım zaman Max 70 megabit alabiliyorum tabii bunu yine sorarım doğru şekilde velevki 70 megabit diyelim santral ile aramda 1,2 km var 300 400 metre var ya da yok bu VDSL'yi sağlayan ana kutu var ISS ne demek bilmiyorum ama verebilcem Max bilgi bu bu ISS'leri vs şubeden öğrenilirse öğrenirim kaldiki şunu demek istiyorum ne kadar faydalı olur bilmem ama ben 16 megabit ADSL deyim şu an eskiden altyapı yoktu. Yani upload kaç bilmiyorum paketimde ama bir şey indirirken internet boşta ise 1,8 yani üstü ile indiriyordum biri var ise 1,5 1, 4 en az aşasını görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı