VDSL altyapı için modem önerisi

Protechno25

Hectopat
Merhaba. 24 Mbps nakil başvurusunda bulundum. Altyapı VDSL arkadaşlar. Önerdiğiniz bir modem var mıdır? Birkaç modem baktım aşağıdakiler ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Bazılarının ileriye yönelik fiber desteği de var. Ayrıca bunlar GPON fiber için de kullanılır mı?

Fiyat olarak 400 ile 800 arası diyebiliriz. Çok iyi bir modem varsa 900 TL'ye kadar çıkabilirim. Ama işimi görecekse tabii 500 civarı daha iyi olur.

Keenetic GPON fiberde kullanılıyor mu benim hat VDSL ama merak ettim

WAN girişi olmadığı için maalesef.
Özelliklerinde de belirtilmemiş

Keenetic Extra'ya da Hero almanız gerekecek.

Multi-WAN desteği mevcut.
Kaynak:Keenetic Omni DSL
Ama Wi-Fi 5 desteği yok.
GPON alt yapılarda kullanabilirsiniz.
Router özelliği sayesinde.

Son düzenleme:
Kararsız kaldım. Keenetic belli güzel modem ama sadece vdsl miş. Tp link archer fiber de vardı. Taşınma durumunda yeni modem gerekecek

WAN girişi olmadığı için maalesef.
Özelliklerinde de belirtilmemiş

Keenetic Extra'ya da Hero almanız gerekecek.

Multi-WAN desteği mevcut.
Kaynak:Keenetic Omni DSL
Ama Wi-Fi 5 desteği yok.
GPON alt yapılarda kullanabilirsiniz.
Router özelliği sayesinde.
Teşekkürler

Son düzenleme:
Merhaba. 24 Mbps nakil başvurusunda bulundum. Altyapı VDSL arkadaşlar. Önerdiğiniz bir modem var mıdır? Birkaç modem baktım aşağıdakiler ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Bazılarının ileriye yönelik fiber desteği de var. Ayrıca bunlar GPON fiber için de kullanılır mı?

Fiyat olarak 400 ile 800 arası diyebiliriz. Çok iyi bir modem varsa 900 TL'ye kadar çıkabilirim. Ama işimi görecekse tabii 500 civarı daha iyi olur.

HB den 699tl ye (Bonus kampanyasıyla daha uyguna geliyor ) Tenda V12 AC1200 satın aldım portların birisini üzerinden Gpon fiber bağlantı yapılabiliyor. YouTube da inceleme videolarına bi göz at derim.

Keenetic Hero DSL alabilirsin tavsiye ederim. Şu anda kendim kullanıyorum. Gerek arayüz, güncellemeler ve yeni özellikler ekleme gibi seçenekleri bulunuyor. Ayrıca DNS, VPN hizmeti, 4 adet 1 GB portu, 2 adet USB 3.0 portları bulunuyor. Üzerinde 4 adet anten bulunuyor ve çekim gücü gayet iyi. Bulut desteği de sunduğu için aynı ağ içerisinde olmasanız bile uzaktan verilerinize ulaşma imkanı sunuyor. Biraz fiyat olarak pahalı ama en azından gelecek içinde kafanız rahat olur.

Keenetic Hero DSL linki üzerinden router'a ulaşabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı