VDSL altyapı olmasına rağmen bazı sitelerde ADSL altyapı olduğunu gösteriyor

Akame3142

Hectopat
Yeni bir eve taşınacağız ve altyapı sorgulaması yaptığımda bizim taşınacağımız yani en son daire haricinde her dairede 65 Mbps değerinde VDSL altyapı mevcut. Fakat kendi dairemi sorguladığım zaman ADSL altyapı olduğunu gösteriyor siteler. Ama Türk Telekom kapsama haritası o konumda HiperNet'in mevcut olduğunu söylüyor. Neden ADSL çıkıyor olabilir diğer sitelerde?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin dairenizde 65 Mbps tarife kullanılıyor olabilir. Altyapıda ki en yüksek paketi kullanınca nedense ADSL olarak gösteriyor. Bizim daireniz de ADSL olarak görünüyor. Diğer tüm daireler ise 100 Mbps VDSL olarak görünüyor. 100 Mbps tarife kullanıyorum. Büyük ihtimal sorun olmaz. VDSL altyapı üzerinden hizmet alırsınız.

Yeni bir eve taşınacağız ve altyapı sorgulaması yaptığımda bizim taşınacağımız yani en son daire haricinde her dairede 65 Mbps değerinde VDSL altyapı mevcut. Fakat kendi dairemi sorguladığım zaman ADSL altyapı olduğunu gösteriyor siteler. Ama Türk Telekom kapsama haritası o konumda HiperNet'in mevcut olduğunu söylüyor. Neden ADSL çıkıyor olabilir

Sokağınızda bulunan saha dolabınızda boş VDSL portu yoktur belki. Aynısını ben de yaşadım fakat bağlandıktan sonra. 100Mbps alıyorum şu an ama birkaç ay önce baktığımda neredeyse mahalledeki çoğu daireye 16Mbps gösteriyordu.
Sana önerim TurkNet'in altyapı kontrol ve Millenicom NetSpeed sitesinden bir bakın onlae hep alabileceğiniz en yüksek hızı gösteriyor. Orada da ADSL hız var ise en yakın saha dolabına mesafeye bakın. NetSpeed gösteriyor.

Sizin dairenizde 65 Mbps tarife kullanılıyor olabilir. Altyapıda ki en yüksek paketi kullanınca nedense ADSL olarak gösteriyor. Bizim daireniz de ADSL olarak görünüyor. Diğer tüm daireler ise 100 Mbps VDSL olarak görünüyor. 100 Mbps tarife kullanıyorum. Büyük ihtimal sorun olmaz. VDSL altyapı üzerinden hizmet alırsınız.

Henüz taşınmadık daireye boşaltıcak başka bir kiracı var yani boşaltıcak olan kişi en yüksek paketi kullanıyor olabilir mi?
Sokağınızda bulunan saha dolabınızda boş VDSL portu yoktur belki. Aynısını ben de yaşadım fakat bağlandıktan sonra. 100Mbps alıyorum şu an ama birkaç ay önce baktığımda neredeyse mahalledeki çoğu daireye 16Mbps gösteriyordu.
Sana önerim TurkNet'in altyapı kontrol ve Millenicom NetSpeed sitesinden bir bakın onlae hep alabileceğiniz en yüksek hızı gösteriyor. Orada da ADSL hız var ise en yakın saha dolabına mesafeye bakın. NetSpeed gösteriyor.

NetSpeed'den VDSL olarak gösterilen dairelere baktığım zaman saha dolabına 200 metre ve boş port olduğunu söylüyor.

Henüz taşınmadık daireye boşaltıcak başka bir kiracı var yani boşaltıcak olan kişi en yüksek paketi kullanıyor olabilir mi?
Sorgulama sitelerinin nasıl çalıştığını bilmiyorum. Belki başka bir hatadan dolayı öyle gösteriyordur. Ama en yüksek hız ile alakalı olabilir. Diğer dairelerde VDSL gösteriyorsa siz de VDSL kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı