VDSL altyapıda ADSL kullanılıyor

Ivar Lothbrok

Hectopat
Daha fazla  
1.5 yıl önce TurkNet'e geçerken port olaylarını falan bilmiyordum, yeni öğrendim. Online işlemlerden hangi paketi kullanıyorum diye baktığımda 16 Mbps ADSL paketi kullandığımı gördüm ama altyapım ve modemim VDSL imiş. NetSpeed'e geçeceğim. Bugün aradım ve onlar beni aydınlattı. TurkNet'in bana bilgi vermeden VDSL altyapım olduğu halde, VDSL portlarda boş port olmamasına rağmen sırf satmak için ADSL interent sağladığını anladım. Bu suç mu, yoksa benim bilgisizliğimden mi kaynaklanıyor? Bana bilgi verilmesi gerek diye düşünüyorum açıkçası. Çünkü 1.5 yıldır 12 Mbps internet ile çıldırmak üzereyim.

VDSL altyapı boşa çıktığında beni üst pakete geçirmek için arayın demezseniz, onlar için de ekstra para ödemeyecekseniz aramazlar.

Mesela diğer operatörler arıyorlar çünkü 16'dan 35'e geçerken fiyat farkı veriyorsunuz ama TurkNet'te öyle olmadığı için aramamaları normal. Sizin takip etmeniz lazım ayrıca firmaya böyle bir talebiniz olduğunu iletirseniz onlar da takip edebilirler diye düşünüyorum.

VDSL altyapı boşa çıktığında beni üst pakete geçirmek için arayın demezseniz, onlar için de ekstra para ödemeyecekseniz aramazlar.

Mesela diğer operatörler arıyorlar çünkü 16'dan 35'e geçerken fiyat farkı veriyorsunuz ama TurkNet'te öyle olmadığı için aramamaları normal. Sizin takip etmeniz lazım ayrıca firmaya böyle bir talebiniz olduğunu iletirseniz onlar da takip edebilirler diye düşünüyorum.
Vdsl altyapı nasıl boşa çıkabilir? ''Altyapının boşa çıkması'' tabirini ilk defa duydum. Altyapım Vdsl zaten. Portun boşa çıkmasını bekliyorum ve zaten boşa çıkınca Netspeed'e geçeceğim.

VDSL altyapı nasıl boşa çıkabilir? "altyapının boşa çıkması" tabirini ilk defa duydum. Altyapım VDSL zaten. Portun boşa çıkmasını bekliyorum ve zaten boşa çıkınca NetSpeed'e geçeceğim.

VDSL altyapının boşa çıkması derken o altyapının size müsait duruma gelmesini kast ettim.
Müsait duruma gelmesi için de port lazım dediğiniz gibi.

Ayrıca bilmiyorum TurkNet mesaj gönderiyor mu sizlere planlı bakım yapılacağı zaman ama Millenicom kullanıyorum ve gönderiyorlar. Bakımlardan hemen sonra hattınızı sorgularsanız port eklemesi veya tamiri yapıldığını görürsünüz. Bakım dolayısıyla hattınızın kesileceği(bir süreliğine) söylenirse bakımdan sonra arayıp VDSL portu uygunluğunu sormayı unutmayın.

Eğer VDSL altyapısında yeterli port yoksa, veya doluysa seni ADSL'ye geçiriyorlar, ve altyapında bir sıkıntı yoksa 14-15 Mbps arası alırsın. Hem İSS'nin, hem de senin hatan olmuş doğrusu. Takipte kal, TurkNet'te destek kaydı aç.
Açıkçası bu bilgilendirmemeden sonra İSS'mı değiştirmeye karar verdim ve Netspeed'e geçiyorum.

Geri
Yukarı