VDSL altyapıda fiber internet paketi alınabilir mi?

Derbederr23

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Altyapım 75 Mbps destekliyor ve taahhüdüm bittiğinde Comnet'e geçmek istiyorum. 35 Mbps'lik paketin üstünde Pro fiber yazıyor. Bağlatabilir miyim?
Veya herhangi bir sorun çıkar mı?

Ekran Görüntüsü (305).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşın dediği gibi VDSL VDSL'dir yani bildiğimiz bakır hat ama ADSL'e göre güçlendirilmiş bir hat, fiber altyapı değil yani alamazsın. Alamazsın demişken fiber internet alamazsın bu paketi alabilirsin çünkü bu VDSL bir tarife. Sadece paketi çekici olsun diye böyle isimlendirmişler. Comnet'i hiç kullanmadım nasıl bir ISS bilmiyorum ona bir şey diyemem.

Hocam siz memnun musunuz? Tavsiye eder misiniz?

Bir de Elazığ'da oturduğum için ping sorunum olur mu?

İnşallah bir sıkıntı çıkmaz.Eki Görüntüle 1323965
Ufaktan ping sorunu yaşarsınız da yine konumunuza göre pinginiz bence iyi olur.

Comnet'i çok uzun süre kullandım. Minik eksileri vardı. 8/10 diyebilirim.

Hocam şu an pingim 33 sunucu olarak İstanbul-Grid Telekom'a bağlanıyor. Sizce ping artışı fazla olur mu?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Hocam şu an pingim 33 sunucu olarak İstanbul-Grid Telekom'a bağlanıyor. Sizce ping artışı fazla olur mu?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Türkiye'de peer noktaları bu kadar fazla olan tek alternatif ISS Türknet haricinde. Kullanan kullanıcılar genelde ping değerleri yüzünden tercih ediyor Comnet'i.

Deneme yanılma yapmanızda sakınca olmaz sanırım. Memnun kalmadığınız takdirde sözleşmeyi cezasız feshedebiliyorsunuz.

Poyraznet ve Comnet sadece VDSL paket sunuyorlar. Bölgenizde boş VDSL port bulunuyor. Göknet üzerinden sorgulama yapmışsınız Bu sebeple herhangi bir sorun oluşacağını sanmıyorum. Paket olarak da fiber/VDSL aynı Comnet'te. Sadece fiber olan seçenekte +10 TL modem kirası ücreti ekleniyor.

Türknet - Milleni - Netspeed - Gibir - TBTnet hem VDSL hem ADSL paketler sunuyor.

Türkiye'de peer noktaları bu kadar fazla olan tek alternatif ISS TurkNet haricinde. Kullanan kullanıcılar genelde ping değerleri yüzünden tercih ediyor Comnet'i.

Deneme yanılma yapmanızda sakınca olmaz sanırım. Memnun kalmadığınız takdirde sözleşmeyi cezasız feshedebiliyorsunuz.

Poyraznet ve Comnet sadece VDSL paket sunuyorlar. Bölgenizde boş VDSL port bulunuyor. Göknet üzerinden sorgulama yapmışsınız bu sebeple herhangi bir sorun oluşacağını sanmıyorum. Paket olarak da fiber/VDSL aynı Comnet'te. Sadece fiber olan seçenekte +10 TL modem kirası ücreti ekleniyor.

TurkNet - Milleni - Netspeed - gibir - tbtnet hem VDSL hem ADSL paketler sunuyor.
Zannetmem. 30ms diye hesaplamıştım ben de.

Tekrardan hepinize cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Tüm merakımı giderdiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı