VDSL altyapıda hızı 75 MBPS sabitlenmesi mantıklı mı?

pLowstoneK

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni VDSL modem aldım şimdi internet hızımı 100Mbps olarak tekrar geri döndürmek istiyorum. Daha doğrusu hep 16 Mbps kullandım fakat yeni TurkNet geçiş yaptım. Altyapın 80'e kadar destekliyor dediler 2 temsilcisi 100 Mbps hat tanımlama da sıkıntı yok dedi dün konuştuğum temsilcisi 80 Mbps interneti üstünde hizmet sağlamak sizin dalgalanma yasamaniza sebep olur dedi o yüzden 75Mbps tanimlayalim dedi. Haklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de 75 e sabitledim Online oyun oynuyorum anlık kesilmede disconnect oluyorum. Haliyle en yükseğine çıkmaya çalıştığında bağlantı sorunu yaşayacağım için(daha önce yaşadım) sabitlettirdim. Fakat diyelim siz film dizi download yapıyorsanız sorun yok.

Haklılar ama fiziksel kapasiten 80'den yukarısını fazla veremezse haklı. Bundan biraz daha uzak mesafelerde bile 100 alanlar var sıkıntısız.

Şoyle diyeyim bugün geldi interneti ayarladım 65 Mbps alıyorum çok iyi oldu adam bana demişti 75 Mbps hizmet sağlayalım diye 75 tanımlı sanırım şu an acaba 100 tanımlasa artar mıydı Mbps yoksa böyle iyi mi?

Modeminizde SNR sabitleme özelliği varsa 100Mbps paket satın alıp SNR'ı 9dB falan kilitleyip stabil kullanabilirsiniz.

Şu an 75 tanımlıcam demişlerdi ve internet geldi 65Mbps alıyorum şu an acaba 100Mbps diyeyim mi tekrar anlamı var mı?

Şoyle diyeyim bugün geldi interneti ayarladım 65 Mbps alıyorum çok iyi oldu adam bana demişti 75 Mbps hizmet sağlayalım diye 75 tanımlı sanırım şu an acaba 100 tanımlasa artar mıydı Mbps yoksa böyle iyi mi?
Hat değerlerini atabilir misin? Bakalım eğer kapasitr varsa yükselttirirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı