VDSL düşük hat değeri problemi

Matrixxx7

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İhracat departmanı
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 3 hafta önce 24 Mbps hızında VDSL bir tarifeye ve doğal olarak VDSL portuna geçiş yaptım ADSL'de yaşadığım sıkıntılardan dolayı. Tarifeye geçiş yaparken bana altyapınızın VDSL destekli olduğunu hatta 60 Mbps'e kadar desteklediğini söylemişlerdi. Fakat bu sıkıntılar halen devam ediyor. Örnek verecek olursak sürekli internet kopması, hız düşüklüğü, SNR Margin ve hat zayıflaması değerlerinin kötü oluşu. Defalarca Türk Telekom'u aradım ve Türk Telekom tarafından bir sorun olmadığı söylendi. Gerçi ben de bina dışındaki kablolamadan ve bina içi kablolamadan şüpheleniyorum. 2,3 defa randevu vermeme rağmen gelmediler fakat bu sefer yarın sabahtan geleceğiz diye mesaj geçtiler. Şimdi Türk Telekom ekipleri gelip bakmadan bir şey de yapamıyorum elektrikçi çağırma vs. Modem arayüzündeki hat değerlerim şu şekilde:

fotoo.png

Bir sorun var yani çok açık. VDSL portuna ilk geçiş yapıldığı zamanlar alabileceğim maksimum hız(oran) söyledikleri gibi 60 Mbps civarlarındaydı. Ve şu anki hızımda 24575 civarında idi. Aynı zamanda SNR Margin 23'lerdeydi. Bir de şu var çok sayı da hata(crc) gözüküyor download'da. Yani üzerine para vereceğimi kabul ettiğim teknik servis bakalım yarın gelecek mi?

Edit: SNR Margin değeri bayağı bir aşağılara düşüyor resmen internete giremiyorum çile çekiyorum. ADSL'de de aynı sorunlar vardı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı