VDSL hat başvurusu nasıl yapılır?

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
iç mimar
50 metre ötedeki aşağı sokakta ve 50 metre ötedeki yukarıdaki sokakta VDSL hat var. 50 megabit ortalama alıyorlar.
Bizim mahalle biraz arada atıl kaldığı için ADSL hat var ve resmen çöp.

Aşağı veya üst mahalleden VDSL hat çekmek çok mu zor? Bunu elektrikçiye söylesek yapabilir mi? Parası neyse verelim.
Veya bunun muhatabı kimdir? TurkNet kullanıyorum. Bu hatların yenilenmesi için belediyeye mi yoksa Türk Telekom'a mi başvuru gerekiyor?
Çıldırmak üzereyim. Mega şehir İstanbul'un göbeğinde internete zor giriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
50 metre ötedeki aşağı sokakta ve 50 metre ötedeki yukarıdaki sokakta VDSL hat var. 50 megabit ortalama alıyorlar.

Aşağı veya üst mahalleden VDSL hat çekmek çok mu zor? Bunu elektrikçiye söylesek yapabilir mi? Parası neyse verelim.
Veya bunun muhatabı kimdir? TurkNet kullanıyorum. Bu hatların yenilenmesi için belediyeye mi yoksa Türk Telekom'a mi başvuru gerekiyor?

Apartmanca anlaşıp, Turkcell'e fiber kutu için başvuruda bulunun. Her ne kadar biz kullanmasak da Apartman olarak anlaşıp Turkcell bağlatmıştık binaya. Ama o VDSL işi vs zor. Çok dayınız yoksa bir halt yapmazlar.

1 buçuk yıl uğraş sonucu tek başıma 2 sene evvel fiber alt yapıyı sokağıma kazandırmanın gururu içerisindeyim.

Size gelince, işiniz zor. Öyle ha deyince yapmıyorlar maalesef.

Türk telekok ve Turkcell Superonline başvurabilirsin ayrıca TurkNet ve vodofone kendi altyapısı var. Fakat tek başına olmaz bütün apartmanın imzası gerekiyor öyle olsa bile zor. Sana tavsiyem eğer Kablonet altyapın var ise Kablonet geçmen ki benim oturduğum yerde Antalya da fiber altyapılar var ise orada da olacağını düşünüyorum internete Kablonet altyapı sorgulama yazıp bulabilirsin sonuçlarını biizmle paylaşırsan da yardımcı olabilirim.

Bizim mahallede VDSL var ama bizim ev yeni yapıldığı için bir kutu koymaya gelmedi Türk Telekom 3 aydır bekliyorum.

Türk telekok ve Turkcell Superonline başvurabilirsin ayrıca TurkNet ve vodofone kendi altyapısı var. Fakat tek başına olmaz bütün apartmanın imzası gerekiyor öyle olsa bile zor. Sana tavsiyem eğer Kablonet altyapın var ise Kablonet geçmen ki benim oturduğum yerde Antalya da fiber altyapılar var ise orada da olacağını düşünüyorum internete Kablonet altyapı sorgulama yazıp bulabilirsin sonuçlarını biizmle paylaşırsan da yardımcı olabilirim.
Kablonet altyapı sorgulamada Beykoz ilçesi yok :( Lanet olsun. Halbu ki 50 metre ilerim Üsküdar'a bağlı ama bizim sokak Beykoz'da sayılıyor. Demek ki Beykoz'da alt yapı hiç yok. Anlamadım.

Geri
Yukarı