VDSL Hatta ADSL Modem İle İnternete Bağlanılabilir mi?

toomanynights

Kilopat
Makaleler
5
1- Bağlanılırsa ne ayar yapmam gerekiyor?
2- ADSL modem bağladıktan sonra eğer ADSL için ayar yapılmışsa tekrar VDSL modem bağlayınca ne yapmam gerekiyor?
VDSL modem ASUS AC-750
ADSL modem Airties RT-205

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki , bende bir modem daha var TP-link w9970 V3. Şu an bozuk durumda durduk yere bozuldu. Tamir edilebilirse bunun ile bağlanabilir miyim? Türk Telekomdan alındı.

Peki , bende bir modem daha var TP-link w9970 V3. Şu an bozuk durumda durduk yere bozuldu. Tamir edilebilirse bunun ile bağlanabilir miyim? Türk Telekomdan alındı.

VDSL destekli görünüyor. Kullanabilirsin.

Anladığım kadarıyla VDSL modemim ASUS AC 750 arıza yaptı onun yerine ADSL olan modemimle yoluma devam edebilirmiyim ,diyeri servisten gelene kadar diye soruyorsun. Ben VDSL modemle VDSL hatta ADSL kurulum yaptım ADSL olarak kullandım TENDA V300 modemle. ADSL modemine internet hattını tak DSL ışığı yanarsa normal ADSL kurulumunu yap bağlantı oluyormu dene, olmuyorsa tekrar VDSL bağlanmak için özel bir ayar yapmana gerek yok.

Anladığım kadarıyla VDSL modemim ASUS AC 750 arıza yaptı onun yerine ADSL olan modemimle yoluma devam edebilirmiyim ,diyeri servisten gelene kadar diye soruyorsun. Ben VDSL modemle VDSL hatta ADSL kurulum yaptım ADSL olarak kullandım TENDA V300 modemle. ADSL modemine internet hattını tak DSL ışığı yanarsa normal ADSL kurulumunu yap bağlantı oluyormu dene, olmuyorsa tekrar VDSL bağlanmak için özel bir ayar yapmana gerek yok.
Adsl kurulumunu nasıl yapacağım? Ben verilen Dsl kullanıcı adını ve şifresini Adsl modeme yazdım, kurdum. Adsl ışığı yanıp yanıp sönüyor sonra gidiyor. Sonra tekrar yanıp yanıp sönüyor ve gidiyor. Bu şekilde 30 dakika civarı bekledim ama sonuç yok. Normalde eski Adsl aboneliğimizde bu modem böyle yanıp söner birkaç kere sonra gelirdi.

Ben Türknet 35 mb VDSL kullanıyordum. Birgün Türktelekom ekibi benim evin 10 metre uzağındaki eski saha dolabını yeni saha dolabıyla değiştirdi,dolaba kadar'da fiber kablo çekti.0 gün bağlantım gitti arıza kaydı oluşturdum ertesi gün 8 mb internet geldi, tekrar arıza kaydı verdim 5 mb oldu. Dedim herhalde bunlar bana saha dolabı değişince ADSL bağlantı yaptılar, modemin arayüzünden VDSL olan ayarı ADSL yaptım bağlantı 6 mb oldu bir kaç gün böyle kullandım.ADSL ve VDSL kurulum yapsamda değişen olmadı. Daha sonraki çetrefilli günler Türknet durumu düzeltemedi vedalaştık. Şimdi aynı saha dolabından 75mb internet alıyorum NETSPEED.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı