VDSL internet için elektrik tesisatını değiştirmek ne kadardır?

fixit

Kilopat
Belli bir süre eski bir binada kiracı olarak oturacağım. Binanın internet ankastresi ve kablolaması aynı şekilde eski bu sebeple eve kadar eski nesil bakır kablolar ile iletim sağlanıyor. Bulunduğum konumda uzun zamandır ADSL altyapısı varmış bu yüzden ADSL kullanmak durumundaydım. Şu ana kadar Max. 12 Mbps hız aldım. Ancak mahalleye VDSL geldi ve kutu 300 metre ileride gözüküyor. Alabileceğim Max. Hız 75 Mbps görünmekte. Sanıyorum VDSL binanın ankastresine kadar getirilmiş bazı komşular almaya başladı ancak mevcut kablolar hızlar için yeterli gelmediği için ankastreden evlerine dışarıdan yeni kablo çekerek bunu sağladılar. Benim sorum VDSL teknolojisine geçmek ve bu hızları almak için yeni kablolama yapmam gerekiyor ve ben bunu komşuların yaptığı gibi dışarıdan değil de daha iyi görüntü ve sağlamlık için içeriden yaptırmak kabloyu prize kadar getirip şu anda olduğu gibi oradan priz yolu ile almak istiyorum. Birinci katta oturuyorum alt katımda bodrum bulunuyor ve ankastre burada konumlanmış. Bu iş için ne yapmam ne almam gerek. Elektrikçinin yeni hat çekmesi kaç para tutar?
Evde ayrı odalarda bunlardan 2 tane var. İnternet'i bunlardan alıyorum.

WhatsApp Image 2020-09-19 at 15.50.57.jpeg

WhatsApp Image 2020-09-19 at 15.50.56.jpeg

45 ms alıyorum ben ne yapim 15'de yüksek demessin.

Hocam bir şey soracağım siz bu konudan anlıyorsunuz sanırım sadece siz değil bu mesajı gören diğer arkadaşlarda cevaplayabilir. Yeni konu açmayayım boşuna. İnternet sağlayıcımın(NetSpeed) sitesinde yaptığım sorgulamada maksimum 80 Mbps hız alabileceğim görünmekte ancak ben 70-75 arası alıyorum. 80'e çıkamamamın sebebi kablo ile ilgili olabilir mi yoksa normal mi aldığım hız. Bu konuda biraz takıntılıyım eğer 80 göremememin sebebi kablo ise kabloları değiştirebilirim.

dolapp.JPG

Değerler gayet iyi, 97mbps'ye kadar hattınız destekliyor.
Aynı soruyu sizede sorayım.Siz 97 demişsiniz üstelik.

Hocam bir şey soracağım siz bu konudan anlıyorsunuz sanırım sadece siz değil bu mesajı gören diğer arkadaşlarda cevaplayabilir. Yeni konu açmayayım boşuna. İnternet sağlayıcımın(NetSpeed) sitesinde yaptığım sorgulamada maksimum 80 Mbps hız alabileceğim görünmekte ancak ben 70-75 arası alıyorum. 80'e çıkamamamın sebebi kablo ile ilgili olabilir mi yoksa normal mi aldığım hız. Bu konuda biraz takıntılıyım eğer 80 göremememin sebebi kablo ise kabloları değiştirebilirim.

Eki Görüntüle 673740

O Max değerden bahsediyor kesin bir şey belirlemez modem önemli olan modemde zaten o da 97 veriyor 100Mbps paket alırsanız 97'si eve gelir rahat olun ama şu değerleri hesaplayan arakdaşlar vardı hat değerlerim nasıl diye konu açarsan iyi olur.

Hocam biraz daha açar mısınız rica etsem. Bu işlerden pek anlamıyorum çünkü.

Altyapın 97 kaldırıyor SNR değerin 13'e sabitlenmiş. Hızın ise 79 Mbps kilitlenmiş. Yani şunu diyorum sen 100 Mbps almışın ama Türk Telekom'un 79 ve 88 Mbps hıza kitleme olayı olmuş sana. Kullandığın ISS'ye hızını arttırmalarını için baskı yap.

Altyapın 97 kaldırıyor SNR değerin 13'e sabitlenmiş. Hızın ise 79 Mbps kilitlenmiş. Yani şunu diyorum sen 100 Mbps almışın ama Türk Telekom'un 79 ve 88 Mbps hıza kitleme olayı olmuş sana. Kullandığın ISS'ye hızını arttırmalarını için baskı yap.

Hocam şundan dolayı olabilir mi? NetSpeed kullanıyorum zaten en yüksek verdikleri paket 75 Mbps.

tarife.JPG

Yeni konular

Geri
Yukarı