VDSL İnternet Sağlayıcı Önerisi

Oris şu sıralar bir saçmalıklar deniyor. Aldım, 2 haftadan fazladır kullanıyorum. Yeni bina, sorunsuz alt yapıma rağmen hızım 11/0.4 , ping değerim ise 25-42 arası değişiyor. Teknik servis isteyeceğim. Telefonla aradım düzeltmediler.

Instagram'dan veya Facebook sayfalarından özel mesaj atarsan hızlıca dönüş yapıyorlar.

Türknet'e tahatüt yok

Ben 2. paket kullanıyorum lakin 75 ödüyorum.

yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum sadece 10tl zam geldi Altyapım olmadığı için çok verimli kullanamıyorum paketimi okadar yoksa baska sıkıntısı yok bence

Asıl sizin yanlışınız var biz tahütlü kullanıyoruz

Asıl sizin yanlışınız var biz tahütlü kullanıyoruz
Siz Türknet kullandığınıza emin misiniz? Türknet'in taahhütlü bir paketi yok. 75 liraya eğer kendi YAPA alt yapıları varsa bakır kablonuzun verebileceği maksimum hızı sunuyorlar. 100/100 simetrik alan arkadaşım var 75 liraya, 40/10 alanda o sizin altyapınıza kalmış. Fakat eğer ki altyapıda değilseniz o fiyata 35/3 veriyorlar. Eğer isterseniz 10 lira farkla da hattınızın desteklediği maksimum hız ve 4mbps upload veriyorlar. Ve şu güne kadar 1 kere internet kesintisi yaşadım onda da kapasite arttırımı için Türkiye genelinde yok diye açıklama geldi. Türknet gayet de işini iyi yapan bir firma.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Peki hattımın kaldırabileceği en yüksek değeri nereden öğrenebilirim?

6 aydan fazla zamandır Türknet kullanıyorum, son derece memnunum. Netspeed ve Millenicom ile çok büyük sıkıntılar yaşadıktan sonra ilaç gibi geldi Türknet. Aldığım pingler gayet iyi, paket kaybı yok, prime time'da hızların düşüp pinglerin yükselmesi sorunu yok, Twitch'de canlı yayın izlerken donma sorunu yok, Netflix'de hız kısıtlaması yok. Diğer hizmet aldığım firmalara göre kat kat iyi hizmet alıyorum şimdiye kadar karşılaştırma yapmam gerekirse.
Kabloludan aldığım hız:
8408118284.png

Kablosuz da bu şekilde:
60a23d732c.jpg

Paketim ve kullanım bilgilerimi ise ekte görebilirsiniz.

Bu iki siteden de altyapınızı sorgulayabilirsiniz.
İnternet altyapısı ve hızı sorgulama, Fiber Nerede 2019
Extranet - İnternetsiz Ev Kalmasın

Dosya Ekleri

• chrome_h7OqgeEmX9.png
    chrome_h7OqgeEmX9.png
    14 KB · Görüntüleme: 55
  • chrome_JJVI92LbI1.png
    chrome_JJVI92LbI1.png
    18,7 KB · Görüntüleme: 50
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı