VDSL İnternet Sağlayıcı Önerisi

Biraz tecrübeden bahsedelim. TürkNet Düşük hız için bile alternatif sağlayıcılara göre yüksek fiyat almasının yanında sorun yaşadığınızda iletişim kurabileceğiniz bir Müşteri - Teknik destek ekibine sahip değil. Arıza kaydı ve Sosyal medya sayfaları aracılığı ile herkese aynı oyalama cümlelerini söylüyorlar. Altı ay kullandım. Yaşadığım sorunları çözemediler. Açtığım arıza kayıtlarına aylar sonra oyalama mesajları geldi. İptal Dilekçesini yollayana kadar benle iletişime geçmediler. Buna rağmen müşteri kapmak için hatları var. Altyapım yenilendikten sonra VDSL2 geçmek istedim. Masrafları artacağı için Santral - Saha dolabı mesafesini bahane ettiler. Bana 5KM uzakta olduğunu söylediler. Ama 50M yakınımda Saha dolabı var. VDSL2 115Mbit'e kadar hız alabiliyorum. Üst tarifeye geçmem için YAPA altyapısına aktarıp hızımı kısıtladılar. Son bir fatura kitlemek adına İptal dilekçemi iki hafta sonra kabul ettiler. Kısacası müşterilerine yalan söylemekten çekinmeyen etik ahlaktan uzak bir firmayı tavsiye etmem. Netspeed ise kurulum aşamasından itibaren sürekli beni bilgilendirdi. Yaşadığım sorunları tecrübeli Müşteri ve Teknik destek ekibi çözüme kavuşturdu. Stabil bağlantı aldım. Ping - Hız kısıtlaması gibi bir olay yaşamadım. 100Mbit tarifeleri olmadığı için ayrıldım. İptal dilekçemi bir gün içinde kabul ettiler.

Son düzenleme:
11 günlük kullanımım. Stabil internet olmasa bu kadar kullanamazdım. Netspeed

8ec1d95403.png

Tecrübeleri yazacaksak Netspeed ve Millenicom ile yazabileceğim çok şey var yaşadığım sorunlarla ilgili ama birçok konuda yazdım bunları zaten, her yerde aynı şeyleri yazmak istemiyorum. Fakat kısaca yazmam gerekirse Netspeed ciddi anlamda amatör bir firma, müşteri hizmetleri ve teknik ekibi çok yetersiz. Teknik bilgi gerektiren bir sorununuz olur da Netspeed teknik ekibinin eline düşerseniz yandınız. Hop noktalarındaki bng/ssg cihazlarını dahi konfigüre etmeyi bilmeyen bir firma. Sorunun kendilerinde olduğunu kabul etmelerine rağmen iptal konusunda sıkıntı çıkarıp 2 aylık fatura ve kurulum ücreti aldılar ayrılırken. Bunların dışında pek bilgisi olmayan standart kullanıcı için fena bir firma değil. Fakat oyun oynayıp, yayın izleyip, voip programlar kullanıyorsanız deli edebilir sizi. Millenicom ise diğerine kıyasla biraz daha iyi bir firma. En azından cihazları doğru konfigüre edebilen bir teknik ekipleri var. Superonline hop noktalarından hizmet veriyorlar Telekom alt yapısında bile. Dolayısıyla Superonline ile sorun yaşıyorsanız bunlarla da yaşıyorsunuz. Misal Superonline ile akşam yoğun saatlerde hız düşüşü ve ping artışı yaşıyordum Telekom alt yapısı üzerinde, Millenicom'da da aynısını yaşadım. Bölgenizde Superonline sıkıntısız ise bunlar da sıkıntısız. Genel olarak fena olmayan bir hizmetleri var.

Bu ikisinden sonra ise Turknet'e geçtim. Paket yükseltme dışında destek kaydı oluşturmama gerek olmadı bile. Destek kayıtlarına en geç ertesi günün sabahı cevap aldım. Diğer firmalarla yaşadığım sorunları bu firma ile yaşamadım.

Fakat ne olursa olsun siz sorun yaşadınız diye bir firmayı tamamen kötü ilan etmenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Fanboyluğa, fanatikliğe gerek yok. Ben Netspeed'e lanet ederek iptal ettirdim fakat sorunsuz hizmet alanlar da vardır illaki. Aynı şekilde Türknet'ten sorunuz hizmet alıyorum fakat sorun yaşayanlar da vardır. Sadece firma olarak değil bulunduğunuz bölgedeki durum da önemli. Sadece burada yazılanlara göre hareket etmek yerine bölgenizde bu firmaları kullananlara da danışmanızı tavsiye ederim.

6 aydan fazla zamandır Türknet kullanıyorum, son derece memnunum. Netspeed ve Millenicom ile çok büyük sıkıntılar yaşadıktan sonra ilaç gibi geldi Türknet. Aldığım pingler gayet iyi, paket kaybı yok, prime time'da hızların düşüp pinglerin yükselmesi sorunu yok, Twitch'de canlı yayın izlerken donma sorunu yok, Netflix'de hız kısıtlaması yok. Diğer hizmet aldığım firmalara göre kat kat iyi hizmet alıyorum şimdiye kadar karşılaştırma yapmam gerekirse.
Kabloludan aldığım hız:
8408118284.png

Kablosuz da bu şekilde:
60a23d732c.jpg

Paketim ve kullanım bilgilerimi ise ekte görebilirsiniz.

Bu iki siteden de altyapınızı sorgulayabilirsiniz.
İnternet altyapısı ve hızı sorgulama, Fiber Nerede 2019
Extranet - İnternetsiz Ev Kalmasın
hocam bu kullanım detayları bildiğimiz 2000GB mı? Yanlış görmüyorum değil mi?

Arkadaşlar Türk Telekom'la olan iki senelik taahhütüm doluyor. Ben 24 Mpbs'lik bir paket kullanıyorum, 75 TL fatura ödüyorum. Eğer Türk Telekom ile devam edersem paketimde fiyat artışı olacak. Herhangi bir memnuniyetsizliğim yok fakat internet genelde çok yavaş oluyor YouTube'da 1080P'lik videoyu bile durdura durdura izlemek zorunda kalıyorum. Netspeed'i Türknet'i çok duyuyorum sizce geçiş yapmalı mıyım? VDSL altyapım olduğu için daha uygun fiyata daha yüksek hızlı internet kullanabilirim sanırım. Tavsiyeniz ne olur? Uğraşmaya değer mi?
Keşke benim de taahhütüm bitse.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı