VDSL ISS Firma Seçimi

-the-

Kilopat
Daha fazla  
TTNET VDSL2 kullanmaktayım. 1 ay kadar sonra sözleşmem bitiyor. Modem arayüzündeki değerleri paylaşıyorum. Upload hızı oldukça önemli. Sizce kaç upload'a kadar alabilirim? Ayrıca hangi ISS firmasını tercih etmeliyim?

Adsız.png

TTNET VDSL2 kullanmaktayım. 1 ay kadar sonra sözleşmem bitiyor. Modem arayüzündeki değerleri paylaşıyorum. Upload hızı oldukça önemli. Sizce kaç upload'a kadar alabilirim? Ayrıca hangi ISS firmasını tercih etmeliyim?

Eki Görüntüle 394220
Altyapı değerlerini tamamen neden paylaşmadın? hat değerlerine bakmak gerekiyor. Ama görünüş olarak Türkiye'de alabilecek en yüksek seviyede altyapın var yani en iyi altyapılardan bir tanesi olarak gözüküyor. Fiber konusunda bir şey diyemem ama VDSL konusunda berbat olsa da kötünün iyisi Netspeed firması tercih edilmeli. Yüksek upload almak istiyorsan ve onların yapısında bulunuyorsan Turknet geçmelisin onun haricinde o işi unut. Netspeed 66 TL'ye; 35 dow, 3 upload. 76 TL'ye; 75 dow, 4 upload satıyor. Millenicom, Turkcell, Türk telekom firmalarından uzak dur yeterli.

Altyapın iyi, Netspeed 76 TL'ye 75 Mbps paketine hattını taşı rahatına bak. Ben 35'lik paketi kullanıyorum işimi fazlasıyla görüyor. İP TV falan izleyeceksen 75 geç çünkü kağıt üstündeki değerler canlı yayın kalitesini belirlemiyor, yayınlar dalgalandığı için yüksek hız gerekiyor. Yok ben günlük kullanım için istiyorum diyorsan zaten 35 sana fazla fazla yetecektir.

Altyapın iyi, Netspeed 76 TL'ye 75 Mbps paketine hattını taşı rahatına bak. Ben 35'lik paketi kullanıyorum işimi fazlasıyla görüyor. İP TV falan izleyeceksen 75 geç çünkü kağıt üstündeki değerler canlı yayın kalitesini belirlemiyor, yayınlar dalgalandığı için yüksek hız gerekiyor. Yok ben günlük kullanım için istiyorum diyorsan zaten 35 sana fazla fazla yetecektir.
Hocam şu an TTNET 2.8 upload alıyorum. Bahsettiğiniz pakete geçtiğimde upload hızım ne olur?

Hocam şu an TTNET 2.8 upload alıyorum. Bahsettiğiniz pakete geçtiğimde upload hızım ne olur?
35'lik paket aynı verir, 75'lik paket 4 veriyor. Yayın falan yapacaksan eğer VDSL ile o işi unut çünkü ne hız veren İSS var nede temiz bir şekilde işini görecek bir sistem değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı