VDSL ISS önerisi

messimuco

Picopat
Merhaba arkadaşlar, şu an da bir semt internet sağlayıcısından 6Mbit internet için 75 TL ödemekteyim. 😃
Komedi gibi bir internet fakat ailem tabii ki pek anlamıyor bu durumlardan. Şimdiye kadar düşe kalka kullaniyordum fakat son zamanlarda bağlantı problemi yaşıyorum internet var download yapabiliyorum fakat çoğu internet sitesine veya oyun platformuna bağlanırken internetim yok gibi gözüküyor. "sunucuya bağlanılamıyor, çevrimdışı olabilirsiniz." gibi uyarılar alıyorum. WhatsApp da sürekli yeni mesajlarınız olabilir gibi sorunlar.
Bende artık annemlere yeni bir internet için görüşme sağlayacağım. Konuyu uzattım biraz. Gelelim ana soruma hangi ISS kullanmalıyı? Çok pahalı olmasını istemiyorum. Altyapımız zaten maksimum 57Mbps destekliyor. 35'in de bize yeteceğini düşünüyorum. İlk olarak uygun fiyatlı diye Vodafone tercih edecektim fakat internette düzgün kullanan yok. Türk Telekom ve Superonline pahalı. Diğer ISS'lerde de güven problemi var. Fakat ben mahalle internetcisine guvenmişim bundan daha ne kadar kötü olabilir bilmiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar, şu an da bir semt internet sağlayıcısından 6Mbit internet için 75 TL ödemekteyim. 😃
Komedi gibi bir internet fakat ailem tabii ki pek anlamıyor bu durumlardan. Şimdiye kadar düşe kalka kullaniyordum fakat son zamanlarda bağlantı problemi yaşıyorum internet var download yapabiliyorum fakat çoğu internet sitesine veya oyun platformuna bağlanırken internetim yok gibi gözüküyor. "sunucuya bağlanılamıyor, çevrimdışı olabilirsiniz." gibi uyarılar alıyorum. WhatsApp da sürekli yeni mesajlarınız olabilir gibi sorunlar.
Bende artık annemlere yeni bir internet için görüşme sağlayacağım. Konuyu uzattım biraz. Gelelim ana soruma hangi ISS kullanmalıyı? Çok pahalı olmasını istemiyorum. Altyapımız zaten maksimum 57Mbps destekliyor. 35'in de bize yeteceğini düşünüyorum. İlk olarak uygun fiyatlı diye Vodafone tercih edecektim fakat internette düzgün kullanan yok. Türk Telekom ve Superonline pahalı. Diğer ISS'lerde de güven problemi var. Fakat ben mahalle internetcisine guvenmişim bundan daha ne kadar kötü olabilir bilmiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Netspeed tavsiye ederim ama önce altyapı sorgulaması yapın.

Netspeed kullaniyorum ve tavsiye ederim. Deneyimlerimi su konuda paylastim. Ayriyeten sorunuz varsa cevaplayabilirim.

Hocam çok bot olabiliyor sizin özelinizde değil yanlış anlamayın. Bağlantıyı nasıl sağlıyorlar peki herhangi bir ofisleri veyahut birebir yüz yüze görüşme sağlayacağım birisi yok sanırım.
Yuz yuze gorusmek icin turktelekom superonline vodafoneyi bulursun sadece. Internet uzerinden veya telefonla sesli basvuru yapiyorsunuz mailinize belge atiyolarlar imzalayip onlarin sms olarak attigi kargo kodunu soyleyerek ucretsiz gonderim saglaniyor. Belgeler ulastiktan sonra onayinizi alip kurulum tarihi istiyorlar. 48 saat icinde kurulum bitiyor. Gecis islemi yaparsaniz ucretsiz kurulum oluyor ve eve ekip gelmesinede gerek kalmiyor sms ile size k.adi ve sifre veriyorlar modem kurulumu yapiyorsunuz yaptiktan sonra baglanti saglaniyor.

Yuz yuze gorusmek icin Türk Telekom Superonline Vodafone'yi bulursun sadece. Internet uzerinden veya telefonla sesli basvuru yapiyorsunuz mailinize belge atiyolarlar imzalayip onlarin SMS olarak attığı kargo kodunu soyleyerek ücretsiz gonderim saglaniyor. Belgeler ulastiktan sonra onayinizi alip kurulum tarihi istiyorlar. 48 saat icinde kurulum bitiyor. Gecis islemi yaparsaniz ücretsiz kurulum oluyor ve eve ekip gelmesinede gerek kalmiyor SMS ile size k. Adi ve sifre veriyorlar modem kurulumu yapiyorsunuz yaptiktan sonra baglanti saglaniyor.

Peki modemim yok şu an da resmen çağ dışı internet kullanıyorum çatıda alıcı var o alıcı routera bağlı onunla giriyoruz internete. Modem sağlıyorlar mi ücretli ücretsiz?

Peki modemim yok şu an da resmen çağ dışı internet kullanıyorum çatıda alıcı var o alıcı routera bağlı onunla giriyoruz internete. Modem sağlıyorlar mi ücretli ücretsiz?
Ucretsiz modem fiber musterilerine verilir sadece. Her iss de boyledir bu durum. Modem almaniz gerekli vdsl destekli olmasina dikkat edin. Veya netspeed uzerindende modem alabiliyorsunuz.

Belirttiğiniz hızlar için Türk Telekom veya Türknet en iyisi. 35'lik paket yerine direkt 50'lik alın iş çözülsün arada 20-30₺ oynar.

Geri
Yukarı