VDSL modem nedir?

RamsesJX

Kilopat
Arkadaşlar devam eden internet kesintileri sorunu olunca tekrar ekip çağırdık. Bu seferkiler ölçtüler hem modeme gelen sinyali hemde spilettere gelen sinyali sorun yokmuş. Ve birini aradılar ardından sorunun ADSL markalı modemden olduğu ortaya çıkarıldı yani ADSL yerine VDSL modem almam gerektiğini zira ADSL modemler gelen sinyali kaldırmadığından sık sık kopmalar yaşandığından bahsettiler. Bu doğru mudur ? VDSL modem almalı mıyım ? Fiyatları ne şekildedir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 200 TL bir modem için oldukça çok. Hem bunun yanında bana hızı kaldırmıyor dediler zaten şu anda hızım 3 MB kotayı aştım bu hızıda kaldırmıyorsa daha ne diyeyim hiç böyle bir sorun yoktu. Adamlar VDSL modem almanız lazım dedi araştırmaya yeni başladım bende. Altyapı hakkında bir şeyler dediler yani uyumlu dediler ama bu internet kopmalarının daha değişik bir nedeni vardır bence. 2 Defa geldiler 2 sindede farklı yorum yaptılar. Telefon ile Spilleter arasındaki kablo bozuk dediler değiştirdiler 2 gün iyiydi sonra yine gitti bu sefer modem VDSL olmalı dediler. Ne yapacağımı şaşırdım.

İYİ GÜNLER BEN (TP-LİNK TD-W8961N) MODEM KULLANIYORUM FİBERNETE GEÇİCEM FAKAT VDSL DESTEKLİ OLMASI LAZIM MIŞ BU MODEM VDSL DESTEKLİMİ VEYA BUNU FİBER NET İÇİN UYUMLUMU YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ ?

MODEM DE BU VE ALDIĞIM SİTENİN LİNKİ (TP-Link TD-W8961N 300Mbps ADSL2 + Modem/Router, 2x5DBi Anten Fiyatı)

Adsız.png

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı