VDSL modem önerisi

Omer Faruk S

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben Valorant oynarken internetim anlık çok hızlı kopup geliyor. Tam tamına 8 yıllık bir modem kullanıyorum ve artık değişmesine karar verdim. Yaptığım araştırmalar göre şu an da çoğunluk keenetic marka modemleri öneriyor. Ama 2 çeşiti var hangisi almalıyım bilemedim. TP-Link önerilerini de görüyorum ama dediğim gibi hangisini tercih ediceğimi bilemedim. Aşağıya modem linklerini ekleyeceğim. İnternetim 24Mbps hızında.

Keenetic:

TP-Link:

Dostum modem konusunda herkesin tecrübesi farklı oluyor gerçekten. Ben de daha yeni ZyXEL VMG3312 T20a modemini sipariş verdim yolda. Seninle aynı dertten şikayetçiyim bu arada anlık olarak bağlantı gidiyor internet ışıkları yansa da. Tecrübemi paylaşırım almamış olursan.

Arasındaki farkları biliyor musunuz?
  • Omni DSL sadece 2.4GHz bandında 300Mbps’ye kadar kablosuz hız sunarken, Extra DSL hem 2.4 hem de 5GHz bandında toplamda 1200Mbps’ye kadar kablosuz hız sunar.
  • Omni DSL’de 2 adet 5 dBi yönlenebilir anten bulunurken, Extra DSL’de 4 adet 5 dBi anten bulunur.
  • Omni DSL’de 2 adet kablosuz amplifier bulunurken, Extra DSL’de kablosuz amplifier sayısı 4 adettir.
  • Omni DSL'de 128MB DDR2 RAM bulunurken, Extra DSL'de 128MB DDR3 RAM bulunur.

• Omni DSL sadece 2.4GHz bandında 300Mbps'ye kadar kablosuz hız sunarken, Extra DSL hem 2.4 hem de 5GHz bandında toplamda 1200MBPS'ye kadar kablosuz hız sunar.
  • Omni DSL'de 2 adet 5 dBi yönlenebilir anten bulunurken, Extra DSL'de 4 adet 5 dBi anten bulunur.
  • Omni DSL'de 2 adet kablosuz amplifier bulunurken, Extra DSL'de kablosuz amplifier sayısı 4 adettir.
  • Omni DSL'de 128MB DDR2 RAM bulunurken, Extra DSL'de 128MB DDR3 RAM bulunur.

Teşekkür ederim bu paylaşımınız için.

Modemden memnunum. Anlık kesintiler bitti sanırım o servis sağlayıcı yüzündendi. Şu an ADSL paket kullanıyorum 7MB hız 6'nın altına falan düşmüyor sabit. 12 Mart'ta NetSpeed'e geçeceğim 35MB VDSL pakete o zaman da tekrar yazarım.

Modemden memnunum. Anlık kesintiler bitti sanırım o servis sağlayıcı yüzündendi. Şu an ADSL paket kullanıyorum 7MB hız 6'nın altına falan düşmüyor sabit. 12 Mart'ta NetSpeed'e geçeceğim 35MB VDSL pakete o zaman da tekrar yazarım.
Aklımda 3 model var Zyxel vmg1312-t20b tplink w9970 bir de sizin modem hangisini alayım sizce ? Keenetic alacaktım fakat vazgeçtim. Satan kaliteli firma yok bir de bir tek türkiye'de satıldığı için. Anlık ping artışı yaşıyor musunuz oyunlar içerisinde birde kullandığınız modemde bilgilendirir misiniz ? rica etsem

Oyun oynamıyorum hocam pek bir şey desem yanlış olur. Ping konusu da daha çok bağlantı kalitesi ile ilgili. Ama şu an için modemin stabil olduğunu söyleyebilirim.

Geri
Yukarı