VDSL modem önerisi

Daha fazla  
Herkese merhabalar. 6 Haziran'da Türk Telekom internetinin taahhüdü bitecek. Bende TurkNet'e geçmeyi planlıyorum. Mevcut modemim ADSL bir modem. VDSL bir modeme geçmek istiyorum. Almayı düşündüğüm modemler şunlar:
1. Tenda V300 4 Port Wifi N 300 Mbps Vdsl Modem Fiyatları ve Özellikleri
2. Tenda D305 300 Mbps Kablosuz 4 Port Adsl2+ Modem Fiyatları ve Özellikleri
3. Tp-Link TD-W8961ND 300 Mbps Kablosuz N Adsl2+ Modem Router Fiyatları ve Özellikleri
Bu modemlerden herhangi birini alırsam sıkıntı çeker miyim? İnternette kopma vs. yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
V300 dışında diğer attığınız modellerin VDSL desteği yok. Bütçenizi 300 TL'ye çıkarabilirseniz Keenetic'e yönelin derim.

Bütçe nedir?

Ek olarak neredeyse on gündür kullanıyorum ilk kurulum sonrası stabil değildi, arayüz ayarlarını yaptığımda gayet iyi çalışmaya başladı. Önerebilirim.
Bütçe yeterse;

Bütçe nedir?

Ek olarak neredeyse on gündür kullanıyorum ilk kurulum sonrası stabil değildi, arayüz ayarlarını yaptığımda gayet iyi çalışmaya başladı. Önerebilirim.
Bütçe yeterse;

Hocam arayüz ayarları derken neyi kastediyorsunuz mesela?

Hocam arayüz ayarları derken neyi kastediyorsunuz mesela?
SNR değerlerinin ayarlanması, çevrede bulunan kablosuz kanallardan en az kullanılan kanala geçilmesi, kanal genişliğinin değiştirilmesi ve istenilen DNS'in arayüzden seçilmesi gibi. SNR hariç diğer değerleri bölgenize göre kendiniz en beğendiğiniz performans veren ayarda tutabilirsiniz. SNR değerleri ilk kurulumda 8 olacaktır, ben 21'de kullanıyorum şu an. Ek olarak kanal numarası 6 ve kanal genişliğini de 20 MHz'de tutuyorum fakat söylediğim üzere bu bölgenize ve kullandığınız cihazlara göre değişebilir.

SNR değerlerinin ayarlanması, çevrede bulunan kablosuz kanallardan en az kullanılan kanala geçilmesi, kanal genişliğinin değiştirilmesi ve istenilen DNS'in arayüzden seçilmesi gibi. SNR hariç diğer değerleri bölgenize göre kendiniz en beğendiğiniz performans veren ayarda tutabilirsiniz. SNR değerleri ilk kurulumda 8 olacaktır, ben 21'de kullanıyorum şu an. Ek olarak kanal numarası 6 ve kanal genişliğini de 20 MHz'de tutuyorum fakat söylediğim üzere bu bölgenize ve kullandığınız cihazlara göre değişebilir.

Anladım hocam teşekkür ederim extra DSL'i almak istiyorum ben de o yüzden sorayım dedim.

Anladım hocam teşekkür ederim extra DSL'i almak istiyorum ben de o yüzden sorayım dedim.
Extra DSL çok daha iyidir, belki herhangi bir ayara gerek kalmadan stabil bir şekilde çalışabilir.

ASUS almanızı şiddetle tavsiye ederim. Model olarak DSL-AC51 satın alabilirsiniz.
Hocam Asus'un modemlerini ben tavsiye etmiyorum tabii ki teknoloji şans işidir ama memnun kalmayan çok kişinin olduğunu hatırlıyorum.

Geri
Yukarı