VDSL modem önerisi

TBTURK

Hectopat
Yer
Konya
Arkadaşlar merhaba, şu an Türk Telekom sabit interneti kullanıyorum ve uzun süredir sıkıntı çıkarıyorlardı. Bugünde sıkıntı olunca canıma tak etti artık. TurkNet'e geçeceğim en kısa zamanda. TurkNet'in internet sayfasından hız testi yaptığımda 61Mbps (+ - 4Mbps değişebilirmiş) hız verebileceklerini söylüyorlar. İnterneti değiştirmişken modemide değiştireyim yeni ve iyi bir şey alayım diye düşündüm. VDSL altyapı kullanıyorum bütçemde en fazla 1000TL. Aklımda bu model var ama sizin düşünceniz ve önerilerinizi almak istedim.

En iyi seçimi yapmışsınız zaten. Elimde bu modemden 3 tane var hepsinden gayet son derece memnunum.
Çoğu kişi de bu modemi önerecektir. Alternatiflere bakmadan bütçeniz varsa bu modemi almanızı tavsiye ederim.

Arkadaşlar merhaba, şu an Türk Telekom sabit interneti kullanıyorum ve uzun süredir sıkıntı çıkarıyorlardı. Bugünde sıkıntı olunca canıma tak etti artık. TurkNet'e geçeceğim en kısa zamanda. TurkNet'in internet sayfasından hız testi yaptığımda 61Mbps (+ - 4Mbps değişebilirmiş) hız verebileceklerini söylüyorlar. İnterneti değiştirmişken modemide değiştireyim yeni ve iyi bir şey alayım diye düşündüm. VDSL altyapı kullanıyorum bütçemde en fazla 1000TL. Aklımda bu model var ama sizin düşünceniz ve önerilerinizi almak istedim.

Extra DSL modeline o kadar para verilmez. Cidden verdiğin paraya değsin istiyorsan bu modele bak.
En iyi seçimi yapmışsınız zaten. Elimde bu modemden 3 tane var hepsinden gayet son derece memnunum.
Çoğu kişi de bu modemi önerecektir. Alternatiflere bakmadan bütçeniz varsa bu modemi almanızı tavsiye ederim.
Fiyatı çok yüksek alınmaz hocam. Hele ki QOS OPKG vb. özellikleri kullanmak isterse çok sorun yaşayacaktır.

Fiyatı çok yüksek alınmaz hocam. Hele ki QoS opkg vb. özellikleri kullanmak isterse çok sorun yaşayacaktır.

2015 yılından beri internet kullanıyorum ve yaptığım tek şey Ethernet kablosu ile bilgisayara bağlamak, daha sonra modem arayüzünden Wi-Fi isim ve şifresini değiştirip kullanmaya devam etmek. Başka hiçbir ayarına falan dokunmadım yazmış olduğunuz QoS, opkg vb. şeyler ne oluyor rica etsem kısaca açıklar mısınız?

2015 yılından beri internet kullanıyorum ve yaptığım tek şey Ethernet kablosu ile bilgisayara bağlamak, daha sonra modem arayüzünden Wi-Fi isim ve şifresini değiştirip kullanmaya devam etmek. Başka hiçbir ayarına falan dokunmadım yazmış olduğunuz QoS, opkg vb. şeyler ne oluyor rica etsem kısaca açıklar mısınız?
QOS ağ üzerindeki trafiği tüm cihazlara ihtiyacına göre dağıtmaya yarar. OPKG ise modeme ek özellikleri kazandırmak için açık kaynak kodlu yazılımları modem üzerinde çalıştırmanızı sağlar.

QoS ağ üzerindeki trafiği tüm cihazlara ihtiyacına göre dağıtmaya yarar. Opkg ise modeme ek özellikleri kazandırmak için açık kaynak kodlu yazılımları modem üzerinde çalıştırmanızı sağlar.

Önerdiğiniz model benim baktığımdan daha fazla özelliğe sahipmiş. Almışken düzgün bir şey alayım en azından çünkü 2015'den beri aynı modemi kullanıyorum, bu yeni modemide eskisi gibi çok uzun bir süre kullanacağım büyük ihtimalle.

Keenetic Hero DSL kullanıyorum yaklaşık 1 aydır bütçenizi biraz arttırabilirseniz eğer tavsiye ederim canavar cihaz 199 metrekare evimde modem salonda duruyor arka odalarda bile 5GHz bağlanabiliyorum. Arttıramam derseniz extra DSL alın derim Telegram'da Keenetic Türkiye kullanıcıları grubundaki arkadaşlar her açıdan yardımcı oluyor aklınızda olsun kafanıza takılan konularda.

Keenetic Hero DSL kullanıyorum yaklaşık 1 aydır bütçenizi biraz arttırabilirseniz eğer tavsiye ederim canavar cihaz 199 metrekare evimde modem salonda duruyor arka odalarda bile 5GHz bağlanabiliyorum. Arttıramam derseniz extra DSL alın derim Telegram'da Keenetic Türkiye kullanıcıları grubundaki arkadaşlar her açıdan yardımcı oluyor aklınızda olsun kafanıza takılan konularda.

Ay başında alacağıma ay sonunda alırım hocam kaliteli, kullanışlı ve uzun süre götürecek bir şey olması yeterli.
@Tati80 hocam peki sizin kullandığınız modem KN-2410 olan modeli mi yoksa AC1300 olan yukarıdaki hocamın link attığı modem mi?

Ay başında alacağıma ay sonunda alırım hocam kaliteli, kullanışlı ve uzun süre götürecek bir şey olması yeterli.

Bende sizin gibi düşünüp ileriye dönük olması açısından Hero ve extra DSL arasında kalmıştım biraz sabredip Hero aldım aynı dediğiniz gibi yıllarca modem değiştirmeyen biriyim bende ayrıca yazılım destek yönünden çok iyi Keenetic marka 3 yıl garantili sonrasında Keenetic sitesinden cihazın seri numarasını kayıt ettirdiğinizde +1 daha garanti toplamda 4 yıl. Şimdiden hayırlı olsun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı