VDSL modem önerisi

internett

Decapat
Merhaba 1 ay önce TTNET firmasından TurkNet'e geçtim. Fiyatı ve hızı gayet iyi taahhütsüz olması da geçmemizin sebebiydi. Ama her gün en az 2 defa internet bağlantısı gidiyor. Bilgisayar da ağ kısmında tanımlanamayan ağ diyor ve ethernet sabit bir IP yapılandırmasına sahip değil hatası alıyorum. Hat değerlerimi TurkNet yöneticilerine gösterdim. Yeni bir modem gerekiyor dediler. ZyXEL modemler sorunlu oluyormuş buraya da sormak istedim TTNET kullanırken hiç böyle bir sıkıntı olmuyordu. Sorun modem de olabilir mi?

Screenshot_9.png

Screenshot_10.png

Bahsettiğiniz problem DSL problemi değil. Türknet’ten bağımsız bir sorun. Sanırım modeminiz VMG3312-B10B. Modem ve ona bağlı cihazlar arasında IP çakışması oluyor. Bilgisayarınızın veya diğer bağlı cihazların IP yapılandırmasını otomatik yapın ve DHCP sunucusu IP’leri sırayla dağıtsın. Bu sorun çözülür.

Son düzenleme:
Bahsettiğiniz problem DSL problemi değil. Türknet’ten bağımsız bir sorun. Sanırım modeminiz VMG3312-B10B. Modem ve ona bağlı cihazlar arasında IP çakışması oluyor. Bilgisayarınızın veya diğer bağlı cihazların IP yapılandırmasını otomatik yapın ve DHCP sunucusu IP’leri sırayla dağıtsın. Bu sorun çözülür.
Dediklerinizi nasıl yapabilirim?
Modeminizin modeli nedir ve firmware’i güncel mi?
VMG 3312 B10B Modemim evet. Modemi güncellemeye çalıştım. Modemin sitesinden bir dosya indirip Arayüze girip yüklemiştim bunu önermişlerdi ama sorun hala devam ediyor.

Merhaba 1 ay önce TTNET firmasından TurkNet'e geçtim. Fiyatı ve hızı gayet iyi taahhütsüz olması da geçmemizin sebebiydi. Ama her gün en az 2 defa internet bağlantısı gidiyor. Bilgisayar da ağ kısmında tanımlanamayan ağ diyor ve ethernet sabit bir IP yapılandırmasına sahip değil hatası alıyorum. Hat değerlerimi TurkNet yöneticilerine gösterdim. Yeni bir modem gerekiyor dediler. ZyXEL modemler sorunlu oluyormuş buraya da sormak istedim TTNET kullanırken hiç böyle bir sıkıntı olmuyordu. Sorun modem de olabilir mi?

Eki Görüntüle 452773
Eki Görüntüle 452774
Asus ac68u modemi tavsiye ederim.

Aslen üzerinde ISS ismi olmayan bir modem alsanız dahi işinizi görecektir. Çünkü üzerinde TTNET yazan ve yazmayan iki aynı modem bile içinde birbirinden çok farklı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı