VDSL+ Modem Önerisi?

nenasıl

Centipat
Merhaba bulunduğum bölgede HiperNet'e geçiş yapıldı 1-2 gündür modem bakmaktayım ama karar veremedim bütçe max. 320TL 100Mbps destekleyen VDSL2 QoS Desteği olan bir modem arıyorum yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.
Not: Wi-Fi kötü olmasın Wi-Fi Band 300Mbps yeterli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

kullanmıyorum ama alacak olsam bunu alırdım.
Bütçeni aşıyor ama bu modemi almanı öneririm.
aynı modemi attık sanırım farketmemişim.

Üstteki arkadaşların attığı modem işini görür hemde fazlasıyla seni en az 10 yıl götürür.
Ayrıca telekom'un gelişiminin merakımdan soruyorum kabine kaç metre uzaklıktasınız?
ve koydukları kabin tip kaç?
eğer yakınsa gpon talebinde bulunmanızı öneriyorum. TT Müşterisi olarak devem edince ücretsiz modem ve ont cihazı veriyorlar.

Gigabit desteği yok keenetic de. TP-Link Archer VR400 ya da ZyXEL VMG3625 T20A almanı öneririm çünkü uzun zamandır araştırıyorum ve ikisinden birini alacağım ben de.
Edit: VR400 500TL civarında olduğunu fark ettim. ZyXEL alıyorum sanırım özellik olarak f/p.

Son düzenleme:
yakın zamanda indirimle 300 civarına almıştım gayet memnunum kapsama alanından falan 5ghz bağlantı özelliğiyle baya bir fark ediyor kablosuz bağlantıda. Ayrıca kurulumu falan oldukça basit arayüze sahip.

Hocam Keneetic önermiyorum
Aktif olarak kulanıyorumve wifi performansı yeterli değil aynı odadaherhangi bir sıkıntı yok ama başka
odalarda çoğu modemin çektiği yerde bu çekmiyor dersin ben bunu alayım yanına da bir acces point takarım bak o olur ama o zamanda bütçe uçar
ben senin yerinde olsam Asus veya TP-Link

Hocam keneetic önermiyorum.
Aktif olarak kulanıyorumve Wi-Fi performansı yeterli değil aynı odadaherhangi bir sıkıntı yok ama başka.
Odalarda çoğu modemin çektiği yerde bu çekmiyor dersin ben bunu alayım yanına da bir acces point takarım bak o olur ama o zamanda bütçe uçar.
Ben senin yerinde olsam ASUS veya TP-Link.

Hocam keneetic extra DSL kullanıyorum Technopat'ta önermişlerdi aldım ve gayet memnunum gerek çekişi gerek arayüzü ve uygulaması her şey muazzam.

Hocam keneetic extra DSL kullanıyorum Technopat'ta önermişlerdi aldım ve gayet memnunum gerek çekişi gerek arayüzü ve uygulaması her şey muazzam.

Modeli belirtmeyi unutmuşum bende keneetic extra dsl kulanıyorum
arayüzünde veya uygulamasında herhangi bir sorunla karşılaşmadım
lakin dediğim gibi wifi konusunda güçlendirici falan biraz işin göz boyaması olduğunu düşünüyorum
ayrıca forumların çoğuna baktığınızda bu firma için çalışan yorumcular olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Mesela bir diğer konu ise ben nas sunucusu olarak da kualnıyorum ancak gigabitlik portlar olmadığından verimli kulanamıyorum. demem o ki az öz ve istikrarlı çalışan bir modemi tavsiye ederim
neden bu kadar üzerinde durduğumu sorarsanız aldım ve pişmanım.

Alırken bu kadar para veriyorum an azından acces point almamı gerektiren bir olay olmasın diyordum
ama şuan yan odadan 2 tık çekiyor ve uygulama üzerinden gösterilen hızda 12 mbps
oysaki 50 mpbs vdsl altyapım var.

Dediğim gibi paran varsa verirsin eğerki bilgisayara kablolu bağlarım zaten modemin olduğu odadayım ve almak istiyorum dersen sıkıntı yok

param var başka odadayım dersen acces pointtide sipariş geç (Tercihen TP-Link (şuan kullanıyorum))

ama bütçem yetmiyor dersen zorlama bahsedildiği gibide değil youtube kanallarına reklam vermek zor değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı