VDSL Modem Tavsiyesi

N16 almayın. 5 GHZ desteği bile yok. Artık yeni teknolojilere geçin derim. Asus AC750 önerebilirim. Fiyatı biraz daha fazla ama 100 TL kadar sanırım. Fakat derseniz benim işim olmaz 5 GHZ ile N16 alabilirsiniz sizi üzmez.

N16 almayın. 5 GHZ desteği bile yok. Artık yeni teknolojilere geçin derim. Asus AC750 önerebilirim. Fiyatı biraz daha fazla ama 100 TL kadar sanırım. Fakat derseniz benim işim olmaz 5 GHZ ile N16 alabilirsiniz sizi üzmez.
Merhaba ben yaklasık 2 aydır dsl n16 modelini kullanıyorum turknete gecince almıstım sürekli internet kopması yasıyorum baya üzüyor kaç gündür araştırıyorum çözümü yok maalesef.

Merhaba ben yaklasık 2 aydır dsl n16 modelini kullanıyorum turknete gecince almıstım sürekli internet kopması yasıyorum baya üzüyor kaç gündür araştırıyorum çözümü yok maalesef.

Modemden kaynaklı bir sorun değil Türknet ve Türk Telekomdan kaynaklanan bir sorun 1 ay kadar uğraştım sonunda sorunu çözebildiler.

Hat değerlerinizi atın bakıyım.
hat değerlerine nerden ulaşıcam pek bir bilgim yok
Screenshot_1.jpg

Hat değerlerinizi atın bakıyım.
Sanırım dediginiz bu

Son düzenleyen: Moderatör:
hat değerlerine nerden ulaşıcam pek bir bilgim yok
Eki Görüntüle 429120

Sanırım dediginiz bu
Evet bu. 8.7 SNR değeriniz sınırda. Santrale çok uzaksınız. 9 ile 10 MBPS arası hız tanımlanmış. Müşteri hizmetlerine söyleyin 8 MBPS’e düşürsünler. Bu şekilde kopmalar olmaz. Snr değeriniz sınırda olduğundan bölgesel bir yoğunluk olduğunda kopmalar yaşanıyor. Sebebi bu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı