VDSL olan yerde fiber kullanılabilir mi?

Sadie Adler

Decapat
Daha fazla  
Yeni yapılan evimizin yakınlarında VDSL altyapı var ev yeni olduğu için fiber altyapı gelme ihtimali var mıdır?

1638209505139.png

Yanımızda bulunan binanın durumu böyle gözüküyor (VDSL olarak gözüküyor).

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiber için Türk Telekom Müdürlüğü'ne dilekçe vermeniz gerekiyor. Mevcut olan ise VDSL.

Yeni yapılan evimizin yakınlarında VDSL altyapı var ev yeni olduğu için fiber altyapı gelme ihtimali var mıdır?

Eki Görüntüle 1229091

Yanımızda bulunan binanın durumu böyle gözüküyor (VDSL olarak gözüküyor).
Yeni yapılan evinizin altyapı durumu nedir? Henüz altyapı yoksa eviniz yeni olduğu için muhtemelen fiber çekilecektir.

Ev yeni diye santralden eve kadar fiber çekeceklerini sanmıyorum. Büyük ihtimalle VDSL altyapısını kullanırsınız. Dilekçe vererek fiber isteyebilirsiniz ama üzülerek söylemeliyim ki dikkate alacaklarını sanmıyorum.

Ev yeni diye santralden eve kadar fiber çekeceklerini sanmıyorum. Büyük ihtimalle VDSL altyapısını kullanırsınız. Dilekçe vererek fiber isteyebilirsiniz ama üzülerek söylemeliyim ki dikkate alacaklarını sanmıyorum.

Eski evimde 8 Mbit internet vardı 74 Mbit internete sırf fiber değil de fazla laf söylemem açıkçası :D

Eski evimde 8 Mbit internet vardı 74 Mbit internete sırf fiber değil de fazla laf söylemem açıkçası :D

Zaten Türk Telekom'un umurunda değil müşteri istekleri.

Yeni evlere genelde FTTH altyapı kuruluyor hocam. Tabii bölgede OFSD varsa daha kolay oluyor ama T7 kabinden de FTTH kurulabiliyor. Bizim buradaki yeni binalara hep FTTH döşendi.
Henüz altyapı yokken dilekçe verilirse işler hızlanabilir. Çünkü hiç altyapı bulunmayan binalara öncelik veriyorlar. Hatta VDSL bulunan binalara da fiber çekiliyor. Benim VDSL'den fibere geçiş sürecimi anlattığım konuyu okumak isterseniz: TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

Yeni konular

Geri
Yukarı