VDSL altyapısı olduğu yerde fiber gözükmüyor

Arieva

Decipat
Herkese hayırlı akşamlar. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi yarın 100 Mbps fiber VDSL-ADSL internete geçmek istiyorum altyapımı sorguladığımda FTTX-V1(GPON) yerinde hiçbir şey çıkmıyor. İnternette araştırınca onun fiber oldugunu gördüm. Geçmek istedigim pakette fiber VDSL-ADSL ama altyapım 80 Mbps gözüküyor geçebilir miyim? Pek anlamam da böyle şeylerden cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Her şeyi birbirine karıştırmışsınız hocam, Fibeer VDSL - ADSL diye bir şey yok öncelikle. Fiber, ADSL, VDSL hepsi farklı şeyler. 80 Mbps alıyorsunuz, attığınız resme göre VDSL destekliyor bulunduğunuz bölge. İnternet Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet buradan bir sorgulama yaptırın, aldığınız en yüksek hızı ve VDSL olduğunu gösterecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam altyapınızı nereden sorguluyorsunuz bu bir. İkincisi Sorguladığınız sonuç ekranını atar mısınız bundan bişey anlamıyorum.

Hocam altyapınızı nereden sorguluyorsunuz bu bir. İkincisi Sorguladığınız sonuç ekranını atar mısınız bundan bişey anlamıyorum.
İnternet Altyapı Sorgulama - GÖKNET İLETİŞİM A.Ş. burdan sorguladım hocam. Tabii atarım.

Herşeyi birbirine karıştırmışsınız hocam, FİBER VDSL - ADSL diye birşey yok öncelikle. Fiber, Adsl, Vdsl hepsi farklı şeyler. 80 Mbps alıyorsunuz attığınız resme göre VDSL destekliyor bulunduğunuz bölge. İnternet Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet buradan bir sorgulama yaptırın aldığınız en yüksek hızı ve VDSL olduğunu gösterecek.
Kusura bakmayın pek bir bilgim yoktu. Tabii sorgulayıp atarım buraya.

Herkese hayırlı akşamlar. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi yarın 100 Mbps fiber VDSL-ADSL internete geçmek istiyorum altyapımı sorguladığımda FTTX-V1(GPON) yerinde hiçbir şey çıkmıyor. İnternette araştırınca onun fiber oldugunu gördüm. Geçmek istedigim pakette fiber VDSL-ADSL ama altyapım 80 Mbps gözüküyor geçebilir miyim? Pek anlamam da böyle şeylerden cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 1641398

VDSL iletken kablo ile geliyor ama fiber ışık olarak geliyor. VDSL altyapıdan da (iletken kablodan) ışık gelemeyeceğine göre geçemezsiniz.
Altyapılar ADSL, VDSL ve fiberdir hocam yani fiber VDSL veya fiber ADSL olamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı