VDSL/VDSL2 Modem önerisi

Hocam geçen gün MediaMarkt'tan beğenerek TP-Link TD-W9960 model modemi aldım. Daha açma şansım olmadı TurkNet'in gelmesini bekliyorum ama araştırmalarıma göre güzel bir modem.

Stabil değil. Fakat benim altyapımdan da olabilir çünkü eski modemlerde de aynıydı.

Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Ben biraz daha modelleri araştırayım. Fiyatı uygun olduğu için %70 onu alırım. Aileme çok zorluk çıkarmak istemiyorum.

Hocam geçen gün MediaMarkt'tan beğenerek TP-Link TD-W9960 model modemi aldım. Daha açma şansım olmadı TurkNet'in gelmesini bekliyorum ama araştırmalarıma göre güzel bir modem.

Hocam başka modemleri araştırırken bile TP-Link modemlerinin yerden yere vurulduğunu görüyorum... Özellikle WD9970 modeli çok fazla gömülüyor. Galiba bu onun bir alt modeli. Kendimde TP-Link bir modem kullanıyorum ve onla sorun yaşıyorum. (WD9970V3) Ondan dolayı çok sıcak baktığım bir marka değil.

Dosya Ekleri

• 1656765401530.png
    1656765401530.png
    43,4 KB · Görüntüleme: 18
Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Ben biraz daha modelleri araştırayım. Fiyatı uygun olduğu için %70 onu alırım. Aileme çok zorluk çıkarmak istemiyorum.

Hocam başka modemleri araştırırken bile TP-Link modemlerinin yerden yere vurulduğunu görüyorum... Özellikle WD9970 modeli çok fazla gömülüyor. Galiba bu onun bir alt modeli. Kendimde TP-Link bir modem kullanıyorum ve onla sorun yaşıyorum. (WD9970V3) Ondan dolayı çok sıcak baktığım bir marka değil.

Hepsini araştırmak gerek. Ben Tenda'nın 2 modeli kullandım markadan memnunum fakat üst düzey bir beklentim olmadı hiç bana yetmiş olabilir.

Aynı dediğiniz modemi komşum 2 yıldır kullanıyor ve onda bir sorun çıkmamıştı. Bende araştırdım aralarında 200TL olduğu için alt modelinin de bana yeteceğini düşündüm. Sorun yaşayanları da gördüm elbet. Ama komşumun 2 yıldır sorunsuz kullanması tercih etmemde etken oldu. Zaten yazlıkta kullanacağım. TurkNet gelirse test eder, konuya yazarım :)

Hocam TürkNet geldi kurulumu yaptı aldığım sonuçları ekledim. Modemden memnunum herhangi bir kesilme söz konusu değil. Sabah 7 den akşam 7 ye kesintisiz şirkete bağlı pc. 2.4 ghz den en fazla 45 mbps gördüm tek sorun o. Akşama ayarları kurcalayacağım ayarları ama benim işimi gördü gayet yeterli. Yazlık evde kullandığım için 5ghz olmaması çok sorun değil ama devamlı kullanacağınız bir modemde 5ghz olmasını kesinlikle öneririmki tam performans alasınız.

@DerratiX

Screenshot_20220707-140508_Chrome.jpg

Son düzenleme:
Aynı dediğiniz modemi komşum 2 yıldır kullanıyor ve onda bir sorun çıkmamıştı. Bende araştırdım aralarında 200TL olduğu için alt modelinin de bana yeteceğini düşündüm. Sorun yaşayanları da gördüm elbet. Ama komşumun 2 yıldır sorunsuz kullanması tercih etmemde etken oldu. Zaten yazlıkta kullanacağım. TurkNet gelirse test eder, konuya yazarım :)

Hocam TurkNet geldi kurulumu yaptı aldığım sonuçları ekledim. Modemden memnunum herhangi bir kesilme söz konusu değil. Sabah 7'den akşam 7'ye kesintisiz şirkete bağlı PC. 2.4 GHz'den en fazla 45 Mbps gördüm tek sorun o. Akşama ayarları kurcalayacağım ayarları ama benim işimi gördü gayet yeterli. Yazlık evde kullandığım için 5GHz olmaması çok sorun değil ama devamlı kullanacağınız bir modemde 5GHz olmasını kesinlikle öneririmki tam performans alasınız.

@DerratiX

Eki Görüntüle 1444001

Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Şu anda Vodafone H300S modemini almayı düşünüyorum. Bu kadar düşük bütçede bile 5 GHz Destekleyen bir modemmiş. Bir arkadaş önerdi fiyatı da uygun geldi açıkçası. Geri dönüş için teşekkürler 2.el tanıdıktan falan bulursam TP-Link modemini de bakarım

Geri
Yukarı