VDSL2 Destekli Altyapıda VDSL Modem Kullanmak

onuraydin00

Kilopat
Arkadaşlar altyapı ADSL2'den VDSL2'ye geçti. Aklımda olan bir model var o model de ASUS DSL N16 modeli. Satıcıya modem VDSL2 destekliyor mu diye sordum, desteklemiyor yazdı. Ben şimdi bu VDSL2 yani altyapıda bulunan bu interneti kullanmak için illaki VDSL2 yazan modem mi almalıyım yoksa o modelini yazdığım modemi alsam VDSL2 kullanabilir miyim?

Keenetic Omni DSL N300 aldım, internette kopma yaşadığım için iade ettim yani o modemi kullanmaya başladıktan sonra bağlantı sorunları yaşadım ve o modemden bir daha almak istemiyorum. Modem araştırdım VDSL2 olarak o modem karşıma çıktı. Ne yapmalıyım? Tam hız almak için hangi modem alınmalı? Keenetic mi ASUS mu?

Lütfen başta yazdıklarımdan yola çıkarak cevap verin, ben sadece Keenetic sorun çıkarttığı için ASUS'a yöneldim ama onda da VDSL2 desteği yok. Cevaplarınızı bekliyorum.

Bu arada şuan kullandığım modem aşağıdakidir; Araştırdığımda VDSL destekliyor.
VMG3312-B10B

Son düzenleme:
Arkadaşlar altyapı ADSL2'den VDSL2'ye geçti. Aklımda olan bir model var o model de ASUS DSL N16 modeli. Satıcıya modem VDSL2 destekliyor mu diye sordum, desteklemiyor yazdı. Ben şimdi bu VDSL2 yani altyapıda bulunan bu interneti kullanmak için illaki VDSL2 yazan modem mi almalıyım yoksa o modelini yazdığım modemi alsam VDSL2 kullanabilir miyim?

Keenetic omni DSL N300 aldım, internette kopma yaşadığım için iade ettim yani o modemi kullanmaya başladıktan sonra bağlantı sorunları yaşadım ve o modemden bir daha almak istemiyorum. Modem araştırdım VDSL2 olarak o modem karşıma çıktı. Ne yapmalıyım? Tam hız almak için hangi modem alınmalı? Keenetic mi ASUS mu?

Lütfen başta yazdıklarımdan yola çıkarak cevap verin, ben sadece Keenetic sorun çıkarttığı için ASUS'a yöneldim ama onda da VDSL2 desteği yok. Cevaplarınızı bekliyorum.

Bu arada şu an kullandığım modem aşağıdakidir; araştırdığımda VDSL destekliyor.
VMG3312-B10B

Hocam VDSL destekleyen modemlerin yüzde 90'ı VDSL 2 destekler siniz modeminizde o modemlerden sorun olmaz.

Bu model VDSL2'yi destekliyor satıcılar ürünün teknik detayı pek bilmez sallar klasik esnaf işte.
VDSL çok eskiden vardı VDSL yazanların çoğu VDSL2 zaten aynı şekilde ADSL de.

Bu model VDSL2'yi destekliyor satıcılar ürünün teknik detayı pek bilmez sallar klasik esnaf işte.
VDSL çok eskiden vardı VDSL yazanların çoğu VDSL2 zaten aynı şekilde ADSL de.

Yani ben ASUS modemi, bunu alsam VDSL2 kullanabilirim değil mi?
Hocam VDSL destekleyen modemlerin yüzde 90'ı VDSL 2 destekler siniz modeminizde o modemlerden sorun olmaz.
Diyorsunuz ki rahatlıkla Asus alabilirim. Zyxel kullanmak istemiyorum yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum ve ömrünün bittiğini varsayıyorum. Çoğunlukla aralıksız çalışıyor.

:D garip bir soru oldu modemde sorun yoksa yanması gereken ışıklar yanar elbette.
Yok aslında Zyxel modemde DSL ışığı ADSL kullandığım için yeşil yanıyordu, VDSL olunca turuncu yanmaya başladı. Acaba Asus modemde de olur mu diye merak ettim. Muhtemelen yanar diye tahmin ediyorum. Teşekkür ediyorum cevaplarınız için.

Geri
Yukarı