VDSL2 Max kaç MB hızı destekliyor?

VDSL2 yalnız bende olan.

Fark etmez hocam. Bende VDSL2 kullanıyordum 100 Mbit bile görmüyordu 88-92 aralığındaydı. Maksimum kapasitede 117 gördüm en fazla sonra 106'lara kadar düştü abone arttıkça sokaktaki kabinde. Mesela modem arayüzünde sizde hattın desteklediği hız kaç Mbit görünüyor ekran resmi paylaşabilir misiniz? Türkiye de TT alt yapısı ile zaten fiberde bile 200 Mbit paketi mevcut değil vdsl/vdsl2 ile 35b profile geçmeden 17a ile o hızlar görülmez.

Fark etmez hocam. Bende VDSL2 kullanıyordum 100 Mbit bile görmüyordu 88-92 aralığındaydı. Maksimum kapasitede 117 gördüm en fazla sonra 106'lara kadar düştü abone arttıkça sokaktaki kabinde. Mesela modem arayüzünde sizde hattın desteklediği hız kaç Mbit görünüyor ekran resmi paylaşabilir misiniz? Türkiye de TT alt yapısı ile zaten fiberde bile 200 Mbit paketi mevcut değil vdsl/vdsl2 ile 35b profile geçmeden 17a ile o hızlar görülmez.
Altyapı tam olarak 83Mbit destekliyor. Şuan Superonline kullanıyorum 93Mbit alıyorum.

VDSL2 en fazla 200 Mbps destekliyor fakat profil olarak Türkiye'de 17a kullanımı daha fazla. 17a profili ile en fazla 102 Mbps tanımlanabilir. Ama kayıplardan dolayı 90-96 arası alırsın.

200 Mbps için 30a profili gerekiyor fakat onun yerine VDSL2+ geçiş yapıp. 300 Mbps download 100 Mbps upload vermek daha mantıklı.
83 destekleyip 93 nasıl alıyorsunuz?
Orada yazan hızın önemi yok. 50 Mbps yazıp 80-90 alanlar var.

VDSL2 en fazla 200 Mbps destekliyor fakat profil olarak Türkiye'de 17a kullanımı daha fazla. 17a profili ile en fazla 102 Mbps tanımlanabilir. Ama kayıplardan dolayı 90-96 arası alırsın.

200 Mbps için 30a profili gerekiyor fakat onun yerine VDSL2+ geçiş yapıp. 300 Mbps download 100 Mbps upload vermek daha mantıklı.

Orada yazan hızın önemi yok. 50 Mbps yazıp 80-90 alanlar var.

Vallahi ben o tarz bir şeye denk gelmedim hiç ki zaten bence öyle bir şey varsa değerler falan yanlış geliyordur. Çünkü bende VDSL kullanırken modeme gelen hızı SNR düşürerek bile geçiremedim. 50 görüp 80-90 hız gören varsa onların alt yapısı o hızları mutlaka destekliyordur da alıyorlardır. Yoksa akla mantığa aykırı desteklenenden fazla almak.

VDSL2 profile 35b Upstream: 100Mbps, Downstream: 300Mbps
VDSL2 profile 30a Upstream: 100Mbps, Downstream: 200Mbps
VDSL profile 17a Upstream:50Mbps, Downstream:100Mbps
VDSL profile 12a,12b Upstream:22Mbps, Downstream:68Mbps
VDSL profile 8a,8b,8c,8d Upstream:16Mbps, Downstream:50Mbps
ADSL2+ Upstream: 3.3Mbps, Downstream: 24Mbps
ADSL2 Upstream: 3.5Mbps, Downstream: 12Mbps

Kırmızı ile çizdiğim Türkiye'deki genel profil.

VDSL2 profile 35b upstream: 100Mbps, downstream: 300Mbps.
VDSL2 profile 30a upstream: 100Mbps, downstream: 200Mbps.
VDSL profile 17a upstream: 50Mbps, downstream: 100Mbps
VDSL profile 12a, 12b upstream: 22Mbps, downstream: 68Mbps.
VDSL profile 8a, 8b, 8C, 8D upstream: 16Mbps, downstream: 50Mbps.
ADSL2+ upstream: 3.3Mbps, downstream: 24Mbps.
ADSL2 upstream: 3.5Mbps, downstream: 12Mbps.

Kırmızı ile çizdiğim Türkiye'deki genel profil.

Siz bu 95'te takılma olayı için konuda bayağı yazışmıştınız. Bir sonuç alabilme durumu oldu mu hiç?

Burada arkadaş TurkNet'ten Comnet'e geçmiş ve 95'te takılan hız 120ye çıkmış okudunuz mu bilemiyorum.

Siz bu 95'te takılma olayı için konuda bayağı yazışmıştınız. Bir sonuç alabilme durumu oldu mu hiç?

Burada arkadaş TurkNet'ten Comnet'e geçmiş ve 95'te takılan hız 120ye çıkmış okudunuz mu bilemiyorum.
Şu an tam mesaj yazmıştım. Ben bir ara Comnet'de download sorunu yaşıyordum. ONT'im hep Huawei idi. Zaten ONT ile ilgisi olmadığı barizdi bana göre.

Bir ara rastgele SpeedTest yaparken Download hızımın uçtuğunu gördüm. Birden oldu. Yani dediğim gibi ben çabalamadan birden yüksek hızlar almaya başladım. Ben biraz artık İSS ile ilgili olma tarafına kaydım. Comnet'de çok az 95 kilidinde kalan var.

Şu an tam mesaj yazmıştım. Ben bir ara Comnet'de download sorunu yaşıyordum. Ont'im hep Huawei idi. Zaten ont ile ilgisi olmadığı barizdi bana göre.

Bir ara rastgele Speedtest yaparken download hızımın uçtuğunu gördüm. Birden oldu. Yani dediğim gibi ben çabalamadan birden yüksek hızlar almaya başladım. Ben biraz artık ISS ile ilgili olma tarafına kaydım.comnet'de çok az 95 kilidinde kalan var.

Şu an peki hızın kaç oldu? Ne kadar hız görüyorsunuz? Ve TurkNet üzerinden mi hizmetiniz şu an? Şu bedava 1 ay olayı bitsin o zaman kadar TurkNet çözemezse bu olayı bir Comnet denemesi yapmayı düşünüyorum şahsen.

Yeni konular

Geri
Yukarı