VDSL'de ne kadar verim alırım?

Arkadaşlar merhaba. ADSL Vodafone 16 Mbps tarifesini kullanıyorum. 1 ay sonra sözleşmem bitecek. Vodafone VDSL bağlantısını yapabileceklerini söylediler, ama ne kadar verim alırım bilgim yok. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa, çok sevinirim. @Ulunay

Ek Açıklama 2020-04-13 125916.jpg

Arkadaşlar merhaba. ADSL Vodafone 16 Mbps tarifesini kullanıyorum. 1 ay sonra sözleşmem bitecek. Vodafone VDSL bağlantısını yapabileceklerini söylediler, ama ne kadar verim alırım bilgim yok. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa, çok sevinirim. @Ulunay

Eki Görüntüle 534699
SNR değerleriniz kötü verimli kullanamayabilirsiniz kopmalar olacaktır. Tabi ki VDSL'e geçince bu değerler değişecektir.

Şu anda kullandığım ADSL tarifemde, kopmalar yok. VDSL'e geçtiğimde, durum değişir mi? Veya ne gibi çözümler üretebiliriz?
Dostum arkadaşın dediği gibi İSS'lerden önce bir ne kadar hız alabilirim testlerine bak derim. TürkNet bu konuda iyi. Hat türü değişeceği için de değerlerin de değişecek. İnternet kalitesi bir çok değişkene göre şekillenir altyapı, kablolama vs.

Şu anda kullandığım ADSL tarifemde, kopmalar yok. VDSL'e geçtiğimde, durum değişir mi? Veya ne gibi çözümler üretebiliriz?
Hocam ben de ADSL'den yeni VDSL'e geçtim. ADSL hattaki değerlerle VDSL hattaki değerler bir olmuyor. Bi TürkNetten test yapabilir misiniz?
VDSL'de 25 Mbps rahat gelir, 30 bile gelebilir.

Bende Türknet 35 Mbps tarifesine geçtim, kablosuzdan 34 Mbps alıyorum.
TurkNet hakkında şikayet çok. Ben problem yaşadığımda, canlı olarak destek almak isterim. Sanırım TurkNet bu konuda kötü.
Hocam ben de her türlü riske girerek başvurdum TürkNet'e ama boşuna üzülmüşüm. Canlı destek konusunda haklı olabilirsiniz. OİM'den kayıt açılıyor ama şuanlık hiç desteklik bir şeyim olmadı. Ping sorunumda yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı