VDSL'den Fibere nakil işlemi ne kadar sürer ?

Chinny

Decapat
Eski evimde VDSL altyapısı vardı. Yeni taşındığım yerde iste fiber altyapı var. Sizce dün başvurduğum nakil işlemi kaç gün içerisinde tamamlanır ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski evimde VDSL altyapısı vardı. Yeni taşındığım yerde iste fiber altyapı var. Sizce dün başvurduğum nakil işlemi kaç gün içerisinde tamamlanır ?
Süperonline fibere geçiyorsanız çok çabuk hallediyorlar. Diğer sağlayıcılar hakkında bir fikrim yok.

Kesinlikle bu konu böyle, amcam TurkTelekom'a söylemişti geçiş için adamlar 1 ay gelmemiş. Ben yeni internet bağlatacaktım, Turkcell Superonline Fiber'e geçtim. Akşam 5-6 civarıydı aradığımda bugün yetişirse gelebilir yetişmezse yarın gelir denildi. Diğer gün öğle 11 gibi gelip bağlandı ve kullanmaya başladım. Daha sonrasında modem ile ilgili bir sorun yaşadım, aradım ilk seferde düzenleme yaptılar kayıt oluşturdular sonra sorunun devam ettiğini bir başka sefer aradığımda dile getirdim. Bu sefer modem değişikliğine karar verdiler. Modem değişikliği için 1-2 gün içerisinde gelip yardımcı oldular ve modemi ücretsiz bir şekilde değiştirdiler. O zamandan beri bir sorun yaşamadım gayet memnunum 1 yılı geçti kullanalı.

Evet Superonline diğer sağlayıcılardan daha pahalı ama verdikleri hizmet diğerlerinin çok önünde. Benim gözümde diğerleriyle karşılaştırılamazlar bile. 2015 yılından beri kullanıyorum. Bir süre Adsl, sonra Vdsl sonrasında ise Fiber. Adsl ve Vdsl kullanırken TTNET altyapısını kullandıkları için bir sorun yaşadığınızda ertesi gün ya da 2-3 gün içinde çözüyorlardı. Bu süreçte yaşadığım sorunlar bir elin parmaklarını geçmez bu arada. Sonrasında fibere geçtik ve neredeyse hiç sorun yaşamadık. Ufak tefek sorunları da birkaç saat içinde çözdüler kendi altyapıları olduğu için fiber olunca. Çeşitli ortamlarda ucuza akn'siz kotasız hizmet sunan sağlayıcıları ve insanların bu sağlayıcılarla yaşadıkları sorunları okuyup görünce anlıyorsunuz aldığınız hizmetin verilen paraya değdiğini.

Peki ADSL'den VDSL'ye geçmek ne kadar sürer. TTNET firmasında ADSL hizmeti alıyorum şuan. NetSpeed'e geçmeyi düşünüyorum VDSL hizmeti.

Bulunduğunuz yerdeki TTNET firmasına bağlı, onlar erken gelirlerse gelirler gelmezse yapacak bir şey yok. Arayıp söylemeniz lazım, bence bir an önce söyleyin daha iyi olur sizin içinde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı