VDSL'e geçiş süreci ve modem sorunu

MysticVezonTR

Kilopat
Geçenlerde internet hakkında çok konu açtım biliyorum ama yaşanan yeni gelişmeler ve bazı sorularımın cevapsız kalması üzerine tekrardan bahsetmek isterim.

Öncelikle binamda alabileceğim maksimum hız 13 Mbps ama etrafımdaki ve hatta aynı sitedeki diğer binalar 24 Mbps tahmini hız alabiliyorlar. Her baktığım sitede böyle gözüküyor. Ben de TTNET ile iletişime geçip bu sorunun düzeltilmesini rica ettim ve altyapı talebi oluşturdular, umarım yakın bir zamanda hallederler.

Şimdi ise asıl sorum, ben altyapımda ADSL olduğunu bildiğim için yaz başında ADSL bir modem almıştım. Eğer VDSL'e geçersem yeni bir modem almam gerekiyor. Türknet'e geçmeyi düşünmüyordum ama altyapı ve modem kampanyası biraz beni cezbetti. Başka ISS'lere de geçebilirim. Ama haftaya taahhütüm bitiyor ve babam kapattırdıktan sonra başvuracağız. Yani o zamana kadar VDSL olmayabilir. Sizce ne yapmalıyım? En makulu ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçenlerde internet hakkında çok konu açtım biliyorum ama yaşanan yeni gelişmeler ve bazı sorularımın cevapsız kalması üzerine tekrardan bahsetmek isterim.

Öncelikle binamda alabileceğim maksimum hız 13 Mbps ama etrafımdaki ve hatta aynı sitedeki diğer binalar 24 Mbps tahmini hız alabiliyorlar. Her baktığım sitede böyle gözüküyor. Ben de TTNET ile iletişime geçip bu sorunun düzeltilmesini rica ettim ve altyapı talebi oluşturdular, umarım yakın bir zamanda hallederler.

Şimdi ise asıl sorum, ben altyapımda ADSL olduğunu bildiğim için yaz başında ADSL bir modem almıştım. Eğer VDSL'e geçersem yeni bir modem almam gerekiyor. Türknet'e geçmeyi düşünmüyordum ama altyapı ve modem kampanyası biraz beni cezbetti. Başka ISS'lere de geçebilirim. Ama haftaya taahhütüm bitiyor ve babam kapattırdıktan sonra başvuracağız. Yani o zamana kadar VDSL olmayabilir. Sizce ne yapmalıyım? En makulu ne olur?
VDSL modem al zaten ADSL destekliyor. VDSL'ye geçiş yapınca VDSL kullanırsınız.

VDSL modem al zaten ADSL destekliyor. VDSL'ye geçiş yapınca VDSL kullanırsınız.
Ben de öyle düşündüm. Acaba önerebileceğiniz fazla pahalı olmayan bir modem var mı? Bir de Türknet'in verdiği modem iyiyse eğer onunla birlikte taahhütsüz bir paket alayım demiştim, sizce nasıl olur? Eğer Türknet'ten modem ile birlikte paket alırsam VDSL mi almam daha mantıklı olur yoksa ADSL mi?
Afedersiniz Türknet'in tek bir paketi var zaten değil mi? Çok afedersiniz. Ama eğer Türknet tercih etmezsem önereceğiniz modem ne önerirsiniz? Altyapıda yapılana kadar hangi paketi almalıyım?

Son düzenleme:
Ben iki senedir TTnet kullanmaktayım. Sözleşmem dahilinde vmg3312-b10b modemi satın almıştım VDSL destekli bir modem kendisi. Çekim gücü baya sağlam bir modem. İnternetten araştırıp bundan alabilirsin. İkinci elini dahi alabilirsin. Ben çok memnunum sizin de memnun kalacağınızdan eminim.

Ben de öyle düşündüm. Acaba önerebileceğiniz fazla pahalı olmayan bir modem var mı? Bir de Türknet'in verdiği modem iyiyse eğer onunla birlikte taahhütsüz bir paket alayım demiştim, sizce nasıl olur? Eğer Türknet'ten modem ile birlikte paket alırsam VDSL mi almam daha mantıklı olur yoksa ADSL mi?
Türknet'ten VDSL modem ile birlikte paket almanız daha mantıklı. Çünkü piyasa değeri 350 TL olan modemi 250 TL'ye satıyorlar.

Türknet'ten VDSL modem ile birlikte paket almanız daha mantıklı. Çünkü piyasa değeri 350 TL olan modemi 250 TL'ye satıyorlar.
Ben de öyle düşünmüştüm. :) Umarım Türknet'de sorun yaşamam.
@MysticVezonTR Firmaların verdiği VDSL destekli modemleri satan arkadaşlar var. Ucuza bir tane bulabilirsen al bence. Hem VDSL destekli olur hemde ucuza almış olursun.

@teknoman Dostum VDSL'e Geçtim bu arada 35mbit alıyorum 101 mbit max hız veriyor hat şuanda.:)
2. el temiz ürün olsa bile almak o kadar düşünmem Türknet'in hazır böyle kampanyası varken bayramda biriktirdiklerim ile alabileceğimi düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı